Ranč se rozkládá na ploše 28 čtverečních kilometrů a leží na samé hranici států Colorado a Utah. Konkrétně na území Utahu zasahuje dvěma čtverečními kilometry svých pozemků.

Koníčkem současného majitel, zakladatele TV kanálu Discovery je astronomie. Součástí jeho domu je proto také soukromá observatoř.

Koníčkem současného majitele, zakladatele TV kanálu Discovery, je astronomie. Součástí jeho domu je proto také soukromá observatoř.

FOTO: Profimedia.cz

Ranč je v současnosti v nabídce prestižní realitní kanceláře, která jej vede jako „rodinný dům”. K této skromné charakteristice má ovšem daleko. Kromě hlavní budovy je na ranči několik dalších stavení, například příbytek pro hosty, stáje a v horách pak srub se třemi ložnicemi.

Hlavní budova ranče je postavena v charakteristickém stylu amerických obydlí budovaných na územích ovládaných původně španělskými kolonizátory.

Hlavní budova ranče je postavena v charakteristickém stylu amerických obydlí budovaných na územích ovládaných původně španělskými kolonizátory.

FOTO: Profimedia.cz

FOTO: Profimedia.cz

Hlavní budova má 2043 čtverečních metrů užitné plochy rozložených do čtyř podlaží, jež všechna obsluhuje výtah. V domě je možno objevit osm ložnic a stejný počet koupelen.

Srdcem společenského života obyvatel ranče je velká hlavní místnost, ke společnému stolování pak slouží méně formální, tzv. snídaňová jídelna a pak honosnější jídelna pro více formální příležitosti. Prostorná kuchyň je vybavena tak, aby uspokojila i nejnáročnějšího kuchaře.

V domě je celkem šest krbů.

V domě je celkem šest krbů.

FOTO: Profimedia.cz

Nádherný panoramatický výhled nabízí velká pracovna, zábavu lze najít nejenom v tělocvičně, ale také v malém soukromém divadelním sále, herně, výtvarném ateliéru, případně si lze zaplavat v bazénu nebo odpočinout ve vířivce.

Příjemnou atmosféru pomůže navodit šest krbů v různých místnostech ranče. Milovníky literatury pak nepochybně potěší dvě patra vysoká kruhová knihovna.

Interiér domu je zařízen převážně v rustikálním stylu.

Interiér domu je zařízen převážně v rustikálním stylu.

FOTO: Profimedia.cz

Dům je postaven v typickém stylu americké architektury z hliněných cihel pokrytých mazaninou a zpevněných trámy, také některé části jeho interiéru jsou ve stejném stylu. Jiné jsou ovšem pojednány honosněji, ty pak zdobí mramorové sloupy, oblouky a prvky i nábytek z lakovaného dřeva.

Prostorná kuchyň je zařízena a vybavena tak, aby v ní profesionální kuchař našel vše, co ke své práci potřebuje.

Prostorná kuchyň je zařízena a vybavena tak, aby v ní profesionální kuchař našel vše, co ke své práci potřebuje.

FOTO: Profimedia.cz

Ranč je vytápěn i ochlazován pomocí tepelného čerpadla země-vzduch, pro všechny případy je pak vybaven ještě záložním generátorem.

V interiéru lze objevit i sloupy z leštěného mramoru.

V interiéru lze objevit i sloupy z leštěného mramoru.

FOTO: Profimedia.cz

O luxusním vybavení ranče hovoří krom jiného vlastní heliport a travnatá ranvej. Garáž je dostatečně velká, aby pojala pět automobilů.

V hlavní budově je celkem osm ložnic.

V hlavní budově je celkem osm ložnic.

FOTO: Profimedia.cz

Soukromá hvězdárna i stopy dinosaurů

Opravdu výjimečným činí ranč soukromá hvězdářská observatoř. Ta má charakteristickou otočnou kupoli s více než 3,5 metry v průměru. (Její povrch je měděný.) „Odjakživa mě zajímal vesmír a věda,” svěřil se John Hendricks serveru Mansion Global.

„Nevzpomínám si, že bych někdy neměl teleskop,” dodal. Jak upřesňuje server FOX31, hvězdárna ranče je osazena profesionálním dvacetipalcovým teleskopem značky Meade.

Ranč má i vlastní observatoř.

Ranč má i vlastní observatoř.

FOTO: Profimedia.cz

Velkou část území ranče zabírají pastviny, kde se popásá dobytek, koně, ale i losi a bizoni. Nechybí pstružná řeka a několik jezírek rovněž ideálních pro rybaření. Na území ranče je rovněž biotop obývaný medvědy a pumou.

Horní patro kruhové knihovny.

Horní patro kruhové knihovny

FOTO: Profimedia.cz

Aby toho nebylo málo, na území zasahuje horský masiv z období prekambria. Nadšenec, který holduje archeologii, pak nepochybně zajásá i nad skutečnými zachovalými stopami dinosaurů, které lze na ranči také objevit.