Pračka, která je zatím jen designovým konceptem, je podle serveru Yanko Design inspirována klasickým toustovačem. Do něj se toast vloží a poté vyjede hotový a rovnou připravený ke konzumaci.

Podobně to funguje i u pračky. I do ní uživatel umístí prádlo, odkud si ho pak může rovnou vzít na sebe. Bude totiž nejen vyprané a usušené, ale také vyžehlené.

Košili umístíte na věšák a necháte ji sjet do pračky.

Košili umístíte na věšák a necháte ji sjet do pračky.

FOTO: Profimedia.cz

Spotřebič umožňuje spustit praní, sušení i žehlení na jeden stisk tlačítka. Oděvy mohou být zavěšeny na dva různé věšáky. Na věšáku typu A se perou kalhoty, sukně, košile, trička, halenky a svetry. Věšák typu B je určený pro drobnější kusy oděvu, jako jsou kravaty, spodní prádlo nebo ponožky.

Oblečení je třeba celkem důsledně umístit na závěsný systém. Tak, jak chceme, aby bylo vyžehleno.

Oblečení je třeba důsledně umístit na závěsný systém. Tak, jak chceme, aby bylo vyžehleno.

FOTO: Profimedia.cz

Designérka pro agenturu Ferrari uvedla, že ji k navržení tohoto spotřebiče inspirovali její známí. Stále více lidí je podle ní hodně pracovně vytížených, po příchodu domů se ještě navíc musejí potýkat s domácími pracemi.

Navrhovaný spotřebič umožňuje vyprání a vyžehlení takového objemu prádla, které je potřebné pro oblečení se do práce.

Z pračky si můžete pracovní kočili po vyprání rovnou obléct.

Z pračky si můžete pracovní košili po vyprání rovnou vzít na sebe.

FOTO: Profimedia.cz

Vzhledem k účelu i k tomu, že je rozvoj tohoto spotřebiče teprve v začátcích, nejde o pračku určenou pro praní prádla o velkém objemu, například pro celou rodinu.

Jde ale o vítanou chystanou pomůcku do domácností lidí, kteří žijí single nebo mají stísněné byty, ve kterých není příliš místa pro žehlicí prkno, žehličku, pračku a sušičku zároveň.