Materiály známé spíš ze šlechtických sídel a honosných vil se v této sezóně dostávají i do celkem běžných interiérů. Jde ale o kousky, které jsou dekorativně střídmé a vládne jim spíše strohý minimalismus než z historie známá zdobnost.

Mramorové designovky s metalickými detaily se hodí do interiérů zařízených v teplejších tónech a světlejších barvách.

Mramorové doplňky s metalickými detaily se hodí do interiérů zařízených v teplejších tónech a světlejších barvách.

FOTO: Design3000, Einrichten-design, Sweetpea and Willow, Cloudberry Living

Luxusního efektu dosáhnete, pokud zvolíte i imitace těchto materiálů. Je ale třeba dát si pozor na kvalitu zpracování a vyhnout se přílišné dekorativnosti.

Nábytkové desky si můžete v tomto stylu dekorovat i svépomocí díky folii s mramorovým vzorem. Kovové podnoží pak lehce přestříkejte sprejem na nábytek v metalickém odstínu.

Mramorové stolky se stanou šperkem interiérů.

Mramorové stolky se stanou šperkem interiérů.

FOTO: Design My World

Vyplatí se vyhnout kombinaci temných odstínů kamene typu Nero Assoluto nebo Via Latea a zlaté barvy. Jde o kombinaci známou z pohřební symboliky, která pak působí ponurým dojmem. Mnohem vhodnější bude k těmto typům přírodního kamene volit spíš měděné dekorace.

Stolky z opravdového mramoru vydrží roky. Jejich pevnost a tvrdost ale může být i na škodu, zejména v rodinách s malými dětmi. Ty o desku snáze rozbijí talíř nebo sklenici.

Stolky z opravdového mramoru vydrží roky. Jejich pevnost a tvrdost ale může být i na škodu, zejména v rodinách s malými dětmi. Ty o desku snáze rozbijí talíř nebo sklenici.

FOTO: Brabbu Design Forces, Artemest

Největší uplatnění má přírodní kámen coby obklad nebo osvědčený materiál pro kuchyňské desky. V kuchyni se tak objevuje v kombinaci s nádobím nebo kuchyňskými bateriemi a dřezy v teplých metalických odstínech.

Hitem je metalické nádobí ve zlaté a měděné i servírování na mramorových prkénkách.

Hitem je metalické nádobí ve zlaté a měděné barvě, stejně tak servírování na mramorových prkénkách.

FOTO: Not-Another-Bill

Kombinace těchto materiálů může ale působit i kýčovitě. Je proto třeba držet se jednoduchosti a střídmosti a nechat materiály plně vyznít. V tomto případě tak rozhodně platí heslo, že méně je více.

Interiér můžete doladit jednoduchými minimalistickými hodinami.

Interiér můžete doladit jednoduchými minimalistickými hodinami.

FOTO: Designbotschaft, Black By Design, The Contemporary Home

Pokud chcete dojem luxusu ještě podpořit, kombinujte uvedené materiály se sametem. Perfektně budou vypadat hlavně se sametem v temně zelené barvě nebo s královskou modří.