Interiéry hotelu ve městě Kaiserslautern jsou dobrou inspirací pro jedince, kteří si pořídili stísněnější bydlení nebo prostory, ve kterých je obecně méně světla.

Při rekonstrukci vězení se uplatnily prvky, které tyto nedostatky potlačují. Základem se stalo prosvětlení prostor bílou barvou a umístění částí, ve kterých člověk nejčastěji pobývá, do blízkosti oken.

Rekonstrukce stavby vyzdvihla její historickou hodnotu.

Rekonstrukce stavby vyzdvihla její historickou hodnotu.

FOTO: Profimedia.cz

Stavba je podle Daily Mailu známá pod názvem Alcatraz Hotel. Obsahuje 56 pokojů vzniklých z bývalých vězeňských cel. O ubytování je zájem, někoho sice takové pokoje odrazují, jiné ale naopak lákají.

Na recepci nechybí zachovalé mříže oddělující prostory.

Na recepci nechybí zachovalé mříže oddělující prostory.

FOTO: Profimedia.cz

Stavbu zrekonstruovali dva němečtí doktoři, kteří se rozhodli, že zavřený a chátrající objekt zrevitalizují. Jejich cílem ale bylo zachovat původní uspořádání. Hosté tak mohou při příchodu dokonce na vyžádání dostat pruhovaná pyžama, která poukazují na historii této budovy.

Jídlena se proměnila v noblesní restaurační interiér.

Jídelna se proměnila v noblesní restaurační interiér.

FOTO: Profimedia.cz

Miniaturní pokoje působí díky vkusnému architektonickému řešení elegantně a na první pohled není zřejmé, že původně jde vlastně o nejhorší možný typ bydlení.

Pokoje jsou hodně úzké. Na šířku se do nich sotva vejde manželská postel.

Pokoje jsou poměrně úzké. Na šířku se do nich sotva vejde manželská postel.

FOTO: Profimedia.cz

Podobně zdařilou rekonstrukcí je i proměna bývalé soudní budovy na objekt k bydlení. Dům je aktuálně na prodej a čeká na nového majitele. [celá zpráva]