„Stará obývací stěna a sedačka po 15 letech vykazovaly známky opotřebení. Hledal jsem inspiraci na internetových stránkách, až jsem nalezl reklamní fotografii společnosti prodávající nalepovací noty na stěnu. Uložil jsem si ji jako pozadí na svůj notebook a trpělivě střádal na vysněný obývák. Každý den, když jsem jej v práci otevřel, měl jsem tu správnou motivaci," napsal nám čtenář Ladislav.

Jednou z novinek v obývacím pokoji je lihový krb. Hezkým nápadem je umístění niky nad něj. Ta supluje tradiční krbovou římsu.

Jednou z novinek v obývacím pokoji je lihový krb. Hezkým nápadem je umístění niky nad ním. Ta supluje tradiční krbovou římsu.

Zhruba za rok měl našetřeno a mohl začít hledat firmu, která mu udělá nejlepší a cenově nejzajímavější nabídku za realizaci esovité rampy na stěně.

Zatímco první firma požadovala za realizaci proměny obývacího pokoje 130 tisíc korun, další byla ochotna danou práci provést za 85 tisíc korun. Teprve zástupce třetí společnosti, navíc místní, si řekl pro majitele přijatelnou cifru 25 000 korun.

Notu zvolil čtenář jako ústřední motiv pokoje.

Notu zvolil čtenář jako ústřední motiv pokoje.

Veškeré ostatní práce v pokoji si provedl čtenář, který se v té době živil jako prodejce aut, svépomocí.

Po patnácti letech každodenního používání bylo třeba nahradit původní sedací soupravu novou.

Po patnácti letech každodenního používání bylo třeba nahradit původní sedací soupravu novou.

Jedním z prvků, které hodlal změnit, byl i vzhled běžného panelákového stropu v místnosti. Líbila se mu myšlenka, že by byl lesklý. Na obložení proto nakonec použil plastové panely určené původně do koupelen.

Příprava stěny s krbem

Příprava stěny s krbem

Stěny obývacího pokoje pak obložil odsazeným sádrokartonem. Na zem položil plovoucí podlahu, a to v kombinaci dvou barev - bílé a světle hnědé.

Původní podoba obývacího pokoje

Původní podoba obývacího pokoje

Novinkou v pokoji je lihový krb zasazený do sádrových obkladů a doplněný nikou.

Veškeré práce majiteli zabraly tři týdny. Během nich stihl pořídit i novou televizi. Celkové náklady na proměnu obýváku skončily nakonec na částce 100 000 korun.

Z obývacího pokoje zmizely jak nadbytečné úložné prostory, tak původní podlaha i stará televize.

Z obývacího pokoje zmizely jak nadbytečné úložné prostory, tak původní podlaha i stará televize.