Zabydlela byste se tady, nebo se styl zařízení zásadně liší od vašich představ o bydlení?

Bydlet bych tu mohla hned. Podle mého je byt velmi vkusně zařízený a barevně sladěný. Moc se mi líbí, že má kolem dokola terasu, roztomilý je dětský pokojík, útulně působí prostor s kuchyní a obývacím pokojem, přívětivá je ložnice.

Cítím se tu příjemně, jenom jsem zvědavá na paní domu, až se sem bude stěhovat a dávat si sem oblečení. V tom jí držím palce, protože já bych se sem nevešla ani s botami, kabelkami, ani s oblečením.

U vchodu do bytu vás uvítá prostorná předsíň s vestavěnými skříněmi.

Vzorový byt. U vchodu do bytu vás uvítá prostorná předsíň s vestavěnými skříněmi.

FOTO: www.modernibyt.cz

Jaký vkus má Dana Morávková?

Mám ráda jednoduché věci. Například tady se mi hodně líbí, jak je vymalováno, šedivá sedačka a minimalistická bílá kuchyň. Ale už je tady na můj vkus na stěně moc obrázků, já bych ubrala na polovinu.

V místnosti trůní šedá rohová sedací souprava značky Polstrin, kterou dodávala firma Nábytek Říha. Pěkně k ní ladí výmalba, obrazy i textilie.

Vzorový byt. V místnosti trůní šedá rohová sedací souprava značky Polstrin, kterou dodávala firma Nábytek Říha. Pěkně k ní ladí výmalba, obrazy i textilie.

FOTO: www.modernibyt.cz

Když se řekne slovo doma, co se vám v první vteřině vybaví?

Petr s Péťou, to je pro mě doma!

Jste hodně vytížená žena, umíte si domov užívat?

Mám to doma moc ráda a užívat si to opravdu umím. Miluju ten okamžik, kdy zavřu dveře a jsem doma buď sama, nebo jsou se mnou kluci, nebo jenom velký Petr. Pokud nejdeme večer do divadla, do kina a případně na koncert, tak si doma děláme pohodu. Třeba si pustíme nějaké krásné DVD, nebo sledujeme oblíbený kanál ČT Art. Koukáme se na hezké filmy, dokumenty, koncerty, balet… a sedíme a povídáme si u toho.

Bílá kuchyň značky Hanák v minimalistickém provedení bez úchytek, s hladkými lesklými plochami a s ostrůvkem s šedou corianovou pracovní deskou nabízí praktické a nadčasové řešení, které se shoduje se vkusem Dany Morávkové.

Vzorový byt. Bílá kuchyň značky Hanák v minimalistickém provedení bez úchytek, s hladkými lesklými plochami a s ostrůvkem s šedou corianovou pracovní deskou nabízí praktické a nadčasové řešení, které se shoduje se vkusem Dany Morávkové.

FOTO: www.modernibyt.cz

Kdy jste se zařizovali a kdo byl vůdčí osobností?

Jsme velmi demokratická rodina, takže jsme v tomto ohledu neměli žádný problém, že bychom se nedomluvili. S Petrem jsme spolu dvacet let, takže za tu dobu už víme, co jeden od druhého očekávat, takže se dá říct, že jsme se při zařizování spíše vzájemně doplňovali.

Jídelna je součástí velkého světlého prostoru spojeného s kuchyní a obývákem.

Vzorový byt. Jídelna je součástí velkého světlého prostoru spojeného s kuchyní a obývákem.

FOTO: www.modernibyt.cz

Náš byt jsme si zařizovali asi před šesti lety a tenkrát jsem požádala kamarádku architektku Noru Sopkovou, aby nám s tím pomohla. Měla naši plnou důvěru a všechno to krásně vymyslela. Je to moc šikovná holka, která nedělá jen byty a domy, ale věnuje se i filmu, točí seriály a ona sama je velmi vkusný člověk.

Měla jste nějaké dětské sny či představy o tom, jak byste chtěla jednou bydlet?

Já když jsem byla malá, tak jsem bruslila a o nějakém budoucím bydlení jsem vůbec neuvažovala. Vyrůstala jsem v jižních Čechách, s klukama jsme tam lezli po stromech, jezdili na kolech, pořád jsme byli v lese, v potoce… Jedno ale vím, že bych nemohla bydlet jinde než v bytě a v Praze.

S Petrem máme oba profesi, kterou strašně milujeme a nejsme moc manuálně šikovní, a mít třeba dům za Prahou, to by vůbec nepřipadalo v úvahu. To bychom pořád jenom jezdili jako taxikáři. Když točím, tak mám třeba nástup v 5 hodin ráno a strávit hodinu cestou do práce, to by vůbec nešlo.

Pracovna vybavená pohodlným křeslem, pracovním stolem a kancelářskou židlí poskytuje útočiště k odpočinku s knihou i k aktivnímu pracovnímu nasazení.

Vzorový byt. Pracovna vybavená pohodlným křeslem, pracovním stolem a kancelářskou židlí poskytuje útočiště k odpočinku s knihou i k aktivnímu pracovnímu nasazení.

FOTO: www.modernibyt.cz

Chci se zeptat, zda si kupujete časopisy s tematikou bydlení a zda si ráda pořizujete do bytu nové dekorace a děláte si jimi radost?

Samozřejmě že si ráda kupuju časopisy o bydlení a hledám tam inspiraci.

Máte nějaké oblíbené obchody nebo e-shopy s nábytkem?

Na internetu moc nekupuju a nemám ani žádné oblíbené značky. Když někde vidím něco, co se mi líbí, tak si to koupím. Spíš než značkám jsem věrná lidem. Mám například své osvědčené a oblíbené řemeslníky.

Dekory dřeva se prolínají celým bytem, tedy je najdete i v interiéru ložnice, jejíž největší část vyplňuje postel pořízená v Kika.

Vzorový byt. Dekory dřeva se prolínají celým bytem, tedy je najdete i v interiéru ložnice, jejíž největší část vyplňuje postel pořízená v Kika.

FOTO: www.modernibyt.cz

Kterou místnost v bytě máte nejraději a proč?

Určitě je to obývací pokoj propojený s kuchyní. Poslední dobou jsem se docela „rozvařila“, takže trávím dost času i v kuchyni, kterou jsme zdědili po paní, co v bytě bydlela před námi. Byla to nejspíš moc šikovná paní a asi stokrát lepší kuchařka než jsem já, protože její prostor je na práci zařízený velmi prakticky.

Toužíte ještě po něčem, co byste si do bytu chtěla pořídit?

Já jsem v našem bytě spokojená a nic mi nechybí. Jediné, co se mi líbí u lidí, kteří mají dům, je to, že si mohou pozvat návštěvu a venku grilovat. To bez terasy bohužel nejde.

Roztomilý dětský pokojík je prostorem i vybavením z Ikea přímo stvořený k divočejším dětským hrátkám.

Vzorový byt. Roztomilý dětský pokojík je prostorem a vybavením z Ikea přímo stvořený k divočejším dětským hrátkám.

FOTO: www.modernibyt.cz

Jak se dá skloubit profese muzikanta a herečky ve společné domácnosti?

Petr denně cvičí a já to miluju. O naší práci si doma pochopitelně povídáme, já jsem jeho první posluchač a on můj první divák.

Velmi dobře se vám dařilo v krasobruslení, tedy bych čekala, že půjdete spíš studovat FTVS, nikoli herectví na DAMU? Kdy se u vás objevil zájem o herectví?

Herečkou jsem chtěla být odmalička. Divadlo je moje láska a přes přípravku v Národním divadle a studium na DAMU jsem se k němu i dostala.

Velkoformátové obklady a dlažba v hlavní větší koupelně jsou laděné do hnědých a béžových tónů, což podtrhuje styl celého bytu. Veškeré vybavení do koupelen dodávala společnost Proceram.

Vzorový byt. Velkoformátové obklady a dlažba v hlavní větší koupelně jsou laděné do hnědých a béžových tónů, což podtrhuje styl celého bytu. Veškeré vybavení do koupelen dodávala společnost Proceram.

FOTO: www.modernibyt.cz

Jste herečka, moderátorka, ale málokdo ví, že se věnujete i choreografii. Která z profesí u vás převládá?

Já dělám všecko, jak nejlépe umím a podle toho kde nejčastěji dostávám nabídky. Co se týká choreografie, dělala jsem třeba Rusalku ve Státní opeře, společně s Petrem jsme pracovali na hudebním filmu Muzikál aneb Cesty ke štěstí…

V roce 2014 jste navrhla kolekci kabelek, jak k tomu člověk přijde?

Tenkrát mě oslovili, jestli bych nechtěla být tváří jejich firmy a zda bych si nechtěla zkusit navrhnout kabelku. Takové nabídky se neomítají, navíc mi bylo sympatické, že je to česká firma, česká továrna, české ruce a italská kůže. No a teď už připravujeme pátou kolekci… Nejsem žádná návrhářka, ale je to můj koníček a baví mě to.

Zbývá vám čas na nějaké další koníčky?

S rodinou moc rádi cestujeme. Kdybych se mohla na nějaký čas někde zabydlet, tak by to bylo asi v New Yorku, a to hlavně kvůli divadlům, jejich představení jsou opravdu neskutečná. Také Berlín je skvělý a moc se mi líbilo v Budapešti, kde jsme objevili překrásnou kavárnu, která se shodou okolností jmenuje New York. Je to kavárna, jejíž interiér připomíná Národní divadlo, opravdu nádhera!

Z výčtu vašich aktivit je jasné, že toho máte opravdu hodně. Kde vás teď aktuálně můžeme vidět? Pozvěte nás!

Čtenáře bych asi pozvala do Divadla bez zábradlí, kde hraju asi nejvíc. V televizi jsem vidět v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Lucie Martínková, www.modernibyt.cz