Vilka je umístěna v okrajové části Uherského Hradiště, v místní části Mařatice, na předměstí venkovského typu. Vznikla mezi lety 2004 - 2006.

Stavebník pro své rodinné bydlení zvolil poměrně malou parcelu. Architekti se i při komplikovaných podmínkách úzkého a svažitého stavebního pozemku snažili splnit investorovy požadavky a dosáhnout co nejlepšího technického i obytného komfortu.

Fasádě dominuje barva režného zdiva.

Fasádě dominuje barva režného zdiva.

FOTO: Slavné vily Zlínského kraje

Strana vily umístěná směrem do ulice je proříznuta jen štěrbinami oken a hlavním vstupem. Prosklenými plochami je dům otevřen do zahrady.

Dvě hlavní plochy z režných cihel jsou propojeny prosvětlenou halou se schodištěm. Zdobí ji sádrové reliéfy od pražského výtvarníka Michala Blažka.

V suterénu nechybí prostorná garáž.

V suterénu nechybí prostorná garáž.

FOTO: Slavné vily Zlínského kraje

Chodbou z haly se vstupuje do místností v přízemí i v patře. Společenská část – velký obývací pokoj s jídelnou a kuchyní – je propojena s bazénem, fitness a tělocvičnou. Součástí domu je garáž a velký vinný sklep.

Architektům se podařilo sladit s vilou i venkovní architektonické prvky.

Architektům se podařilo sladit s vilou i venkovní architektonické prvky.

FOTO: Slavné vily Zlínského kraje

Moderně myslící investor dokázal při řešení exteriérů přijmout návrhy architektů, dům tak byl projektován jako celek, včetně vybavení interiéru. Jeho podobu ale nakonec stavebník změnil.

Plánek představuje rozdělení prostor v prvním podlaží.

Plánek představuje rozdělení prostor v prvním podlaží.

FOTO: Slavné vily Zlínského kraje

Architekt Petr Pelčák je předsedou architektonického sdružení Obecní dům Brno. V roce 1992 založil spolu s Petrem Hrůšou společnost Architekti Hrůša & Pelčák, Ateliér Brno, která dnes patří k nejvýznamnějším brněnským architektonickým kancelářím.

Interiér je uspořádán jednoduše a účelně.

Interiér je uspořádán jednoduše a účelně.

FOTO: Slavné vily Zlínského kraje

Pelčák a Hrůša jsou autory víc než dvou set padesáti architektonických a urbanistických projektů, soutěžních návrhů i staveb. Jejich díla byla dvakrát nominována na cenu Evropské unie za architekturu a prezentována na řadě výstav.