Jednou ze staveb tohoto typu je sídlo rady pro rozvoj rybářství v indickém Hyderabadu. Stavba vypadá jako klasická modrá ryba. V budově se nachází předně kanceláře.

Výraznou stavbou je i další budova ve tvaru ryby s názvem Fishing Hall of Fame v Haywardu, v americkém Wiskonsinu. Budova slouží jako součást komplexu muzea rybářství. Zájemci si zde mohou například vychutnat zajímavý výhled z tlamy velkolepé ryby.

Gigantická stavba v podobě ryby slouží rozvoji rybolovu.

Gigantická stavba v podobě ryby slouží rozvoji rybolovu.

FOTO: Profimedia.cz

Esteticky zdařilou stavbou je pak Universum Science Center ve tvaru škeble v německých Brémách.

Místní muzeum vědy je postaveno ze 40 tisíc dílů z nerez oceli a má tři podlaží, ve kterých je představován rozvoj technologií, lidstva i přírody. Muzeum pořádá interaktivní výstavy i multimediální akce.

Z proskleného otvoru ve škebli jsou pěkné výhledy do okolí.

Z proskleného otvoru ve škebli jsou pěkné výhledy do okolí.

FOTO: Profimedia.cz

Nevšední zoomorfní stavbou je i hotel s názvem Kakadu Crocodile Hotel. Nachází se v Jabiru v Austrálii. Jeho tvar nejlépe vynikne při pohledu z výšky.

Interiéry čtyřhvězdičkového hotelu jsou zařízeny klasicky. V ´břiše´ krokodýla se nachází prostorný bazén a park. Nechybí ani prostor pro business setkání a konference.

Stavby ve tvaru zvířat mají obecně za cíl zvýšit návštěvnost.

Stavby ve tvaru zvířat mají obecně za cíl zvýšit návštěvnost.

FOTO: Profimedia.cz

Tvarově nevšední stavby se obvykle zapisují do dějin architektury jako kuriozity. Jen málokdy se podaří skloubit rozumnou inspiraci s esteticky působícími liniemi. Celkem se to nedávno podařilo architektům stavby, která připomíná pterodaktyla. [celá zpráva]