Slunečnice vytvořil Velčovský speciálně pro Designblok. Jejich výrobu zajistila česká firma Sipral. S touto firmou designér spolupracoval i loni, když před vstupem na Výstaviště nabídl zájemcům možnost vyzkoušet si sezení na různých designových židlích, ze kterých bylo vytvořeno menší jeviště. [celá zpráva]

Slunečnice se budou vznášet nad originální kavárnou vybavenou ikonickým nábytkem značky Vitra v designu slavných tvůrců Charlese a Ray Eamesových, Vernera Pantona a dalších světoznámých designérů.

Objekt je velkolepým osvětlením v industriálním duchu.

Objekt je velkolepým osvětlením v industriálním duchu.

FOTO: Michaela Karásková

„Rád vycházím z českých tradic a jedním ze zásadních inspiračních zdrojů je pro mne kutilství. Pro hlavní halu Průmyslového paláce jsem na Designblok navrhnul slunečnice, které zavěšuji v tomto kolosálním prostoru jako parafrázi na lustry. Jako základní formu jsem zvolil existující kýbly na vodu,“ uvedl Maxim Velčovský.

Na přehlídce Designblok se i letos představí největší interiérové trendy, mezi které bezpochyby patří nábytek a osvětlení s odhalenou drátěnou konstrukcí, měděné kousky nebo geometrické vzory na textiliích.

Na Designbloku nebude chybět nábytek na trendy subtilním kovovém podnoží.

Na Designbloku nebude chybět nábytek na trendy subtilním kovovém podnoží.

FOTO: Alax

Na osmnáctém ročníku bude vystavovat rekordní počet designérů. „Je úžasné, že můžeme na Designbloku vidět díla více než tří desítek českých výrobců a zařadit je po bok významných zahraničních značek. Mám radost, že se českému designu tak daří, a že české firmy spolupracují s výbornými českými designéry,” uvedla ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

Podle ní se v rámci akce podařilo propojit zahraniční nadnárodní firmy s českými designéry. Vystavující budou letos z celkem dvaceti zemí.

Představí se i luxusnější objekty do interiérů.

Představí se i luxusnější objekty do interiérů.

FOTO: Atelier Michala Hagara

Hlavní Superstudio bude věnované prestižním českým a zahraničním výrobcům, kteří na akci představí novinky v oblasti nábytku, svítidel, interiérových doplňků a životního stylu.

Tento prostor nabídne instalace Jana Plecháče a Henryho Wielguse pro značky Vitra a Nespresso, výstavu novinek Bomma, kterou vytvoří designérské studio roku Olgoj Chorchoj. [celá zpráva]

Studio Dechem, které bylo vyhlášeno předloňskými Designéry roku, pak připravuje výstavu pro Kavalierglass, Lucie Koldová představí v originální výstavě novinky pro Brokis. [celá zpráva]

Nebudou chybět originální kousky do domácnosti.

Nebudou chybět ani originální kousky do domácnosti.

FOTO: Vyšší odborná škola sklářská

Designblok je příležitost pro firmy i designéry předvést to nejlepší, co u nich za poslední dobu vzniklo.

Akce se koná od 27. do 31. října 2016. Stejně jako loni bude hlavní prostor na pražském Výstavišti v Holešovicích.