Design inspirovaný krásami Skandinávie je poslední dobou velmi trendy. Patří k němu využívání a vyzdvihování krás přírodních materiálů a jejich vzhledu. Svědčí o tom i dekorace, které jsou k vidění na mnoha veletrzích.

Trendem se stává využívání mechových dekorací a interiérových doplňků v podobném stylu.

Z mechu si můžete vytvořit levné a efektní interiérové dekorace.

Z mechu si můžete vytvořit levné a efektní interiérové dekorace.

FOTO: Scented Floral Creations

Zelené rostliny menšího růstu si u designérů získávají obdiv díky jemné struktuře, která dodá interiéru na útulnosti. Tmavě zelená barva navíc symbolizuje probouzející se přírodu a svěžest. V interiéru navozuje meditativní a uklidňující atmosféru. Hodí se tak do prostor, kde chcete minimalizovat rušivé vlivy.

Lehce omšelá látka není na škodu, naopak. Textilie by měly mít lehkou patinu.

Lehce omšelá látka není na škodu, naopak. Textilie by měly mít lehkou patinu.

FOTO: Brabbu Design Forces, Kilim

Tmavě zelenou barvu se vyplatí sladit s dalšími přírodními tóny. Ideální je kombinace s béžovou, bílou, šedou a okrovou barvou. Interiér pak bude působit harmonicky.

Tmavě zelená barva navodí v interiéru uklidňující lesní atmosféru. Volit můžete z tapet i z eko barev. Vyplatí se volit strukturu, která imituje mech.

Tmavě zelená barva navodí v interiéru uklidňující lesní atmosféru. Volit můžete z tapet i z eko barev. Vyplatí se volit strukturu, která napodobuje mech.

FOTO: Tapetenfabrik Gebr. Rasch, Ecos Paints

Opravdový mech můžete využít na suché dekorace. V poslední době je stále oblíbenější i pro aranžmá velikonočních dekorací. Uschlé rostliny totiž příliš ze své krásy neztrácejí, jen je třeba brát v úvahu, že sušený mech má méně sytou barvu než živý.

Interiér můžete zpestřit fototapetou s motivem stromu porostlého mechem i celikonoční dekorací s mechovými prvky.

Interiér můžete zpestřit fototapetou s motivem stromu porostlého mechem i celoroční dekorací s mechovými prvky.

FOTO: Country Culture, The Contemporary Home

Designéři s mechem pracují stále častěji. Nedávno dokonce vznikl originální plstěný koberec od německé designérky Pii Wüstenbergové porostlý opravdovým mechem. [celá zpráva]