Květináče je možné připevnit na jakoukoliv kovovou plochu, lednici, nebo speciální panel. Pokud nechcete do zdi vrtat, můžete použít kovový disk a místo přišroubování ho můžete přilepit oboustrannou lepicí páskou nebo silikonem.

S květináči si můžete i pohrát a jejich umístěním do kruhu si vytvořit třeba rostlinné hodiny.

Květináče je možné využít i jako nástěnný stojánek na vařečky, pastelky nebo zubní kartáčky.

Květináče je možné využít i jako nástěnný stojánek na vařečky, pastelky nebo zubní kartáčky.

FOTO: Novinky

Na podobném principu fungují i nástěnné magnetické vázy, které jsou určeny hlavně pro lehčí a méně objemné květiny, zpravidla o jednom stonku. Hodí se i do domácností s malými dětmi, kde neustále hrozí převrhnutí klasických skleněných váz.

Váza se dvěmi magnety je určena pro dva až tři stonky květin nebo pro dekorativní trávy.

Váza se dvěma magnety je určena pro dva až tři stonky květin nebo pro dekorativní trávy.

FOTO: DaWanda

Magnetické vázy vypadají, jako by se v prostoru vznášely. Hodí se hlavně do interiérů zařízených v minimalistickém a přírodním stylu. Nejlépe vyniknou na velkých čistých a hladkých plochách bez dalších dekorací a motivů.

Magnetické vázy mohou být neobyčejně štíhlé. Na stůl se umísťují pomocí magnetu skrytého pod deskou stolu. Živé řezané květy vyniknou v ampulkách v dřevěných vázách s magnetem na zadní straně.

Magnetické vázy mohou být neobyčejně štíhlé. Na stůl se umísťují pomocí magnetu skrytého pod deskou stolu. Živé řezané květy vyniknou v ampulkách v dřevěných vázách s magnetem na zadní straně.

FOTO: Design Gift Shop, Etsy

Velké oblibě se v poslední době těší i vertikální zahrady vytvořené z rostlinných obrazů. I ty jsou dobrým tipem pro majitele menších bytů, kteří si ale život bez rostlin nedovedou představit. Stále častěji se také objevují v kancelářských prostorách, kterým ubírají na strohosti a neosobnosti.

Obrazy z živých rostlin neboli zelené stěny mohou vzniknout i na přání. Klasikou jsou obrazy z mechů a tropických rostlin. [celá zpráva]

Prostor ušetří i nástěnné mechové a rostlinné obrazy.

Prostor ušetří i nástěnné mechové a rostlinné obrazy.

FOTO: Novinky

Řešením jsou i nápadité závěsné rostliny na niti tzv. kokedamy, které působí jako levitující v prostoru. I ty nezaberou příliš místa a udělají hodně parády. [celá zpráva]