Půdorys domku je obdélníkový, o rozměrech 6 x 3 metry. „Do osmnácti čtverečních metrů se mi podařilo umístit vše potřebné. Koupelnu s toaletou, kuchyň, jídelnu, obývák i ložnici. Vnitřní prostor je samozřejmě rozšířen rozměrnou, brzy zastřešenou terasou,” popisuje své dílo Petr.

Dům je navržen a postaven tak, aby jej bylo možné kdykoli převézt nákladním autem.

Dům je navržen a postaven tak, aby jej bylo možné kdykoli převézt nákladním autem.

Dům je z vnějšku i zevnitř obložen palubkami ze smrkového dřeva o síle 19 mm. Ty v exteriéru jsou natřeny tenkovrstvou lazurou v odstínu ořech. Na interiérové majitel použil bezbarvý vodní lak.

Mezi obklady jsou vloženy izolační desky z lisované minerální vaty. Stejným způsobem je izolována i střecha s plechovou krytinou.

Interiér domku je obložen dřevem, stejně jako jeho exteriér. Vstupovat lze dvěma dveřmi.

Interiér domku je obložen dřevem, stejně jako jeho exteriér. Ke vstupu slouží dvoje dveře.

Velikou pozornost věnoval čtenář kamnům. „Vařit budu na sporáku na dřevo, kterým hodlám domek i vytápět. Umístit jej plánuji do kovového výklenku, který vyzdím. Výklenek tak bude nejenom akumulovat teplo, ale zároveň vznikne bezpečné místo pro uložení sporáku,” upřesňuje Petr.

Na plochu 18 čtverečních metrů by se mělo vejít vše potřebné. Interiér je ovšem třeba ještě zařídit.

Na plochu 18 čtverečních metrů by se mělo vejít vše potřebné. Interiér je ovšem třeba ještě zařídit.

Ačkoli dům vznikl ve Všestarech, stojí v Tehově, kam jej majitel nechal převézt na nákladním voze. Terasy, jež k stavení v exteriéru přiléhají, jsou snadno oddělitelné.

Zatímco dospělí budou spát dole, pro děti je přichystáno spaní na malé galerii.

Zatímco dospělí budou spát dole, pro děti je přichystáno spaní na malé galerii.

„V domku se vyspí tři děti nahoře na galerii a dva dospělí dole na válendách. Dispozice a konstrukce umožňují v budoucnu snadné rozšíření o další moduly do různých tvarů. Napojení na sítě je řešeno sdruženým napojením na boku domku,” uvádí majitel, který domek dále postupně dokončuje a doplňuje tak, aby jej mohl využívat celoročně.

V domku nechybí ani koupelna s toaletou.

V domku nechybí ani koupelna s toaletou.

Kromě vlastního nápaditého řešení si ovšem na svém tátyhousu nejvíc cení polohy a výhledu. Za jasných nocí se může kochat pohledem na osvícený Pražský hrad, za jasných dní z terasy vidí Říp i Milešovku.