Mladí designéři všech typů škol soutěžili předně o tři typy ocenění. O Národní cenu za studentský design, ocenění Excelentní studentský design a Dobrý studentský design.

Jen jedna práce získala Národní cenu za studentský design, uděleny byly čtyři ceny za Excelentní design a patnáctka tvůrců získala cenu za Dobrý studentský design.

Porota ocenila, že autíčka Závoďáci prohlubují poznání a šaty vystihují osobní pocit sevření a nesvobody.

Porota ocenila, že autíčka Závoďáci prohlubují poznání a šaty vystihují osobní pocit sevření a nesvobody.

FOTO: Design Cabinet CZ, Novinky

Designové kusy hodnotily tři na sobě nezávislé odborné poroty s bezmála šedesátkou členů. Jako nejlepší vybraly právě Závoďáky.

Národní cenu za studentský design s podtitulem Junior má Lilliana Phamová za oděv současné korunní princezny Masako, který má vystihovat pocit útlaku.

Moderním interiérům bude slušet svítidlo 1.0 nebo světla Ignis.

Moderním interiérům bude slušet svítidlo 1.0 nebo světla Ignis.

FOTO: Novinky

V rámci soutěže byla i letos udělena i více jak desítka dalších speciálních cen, které také mají motivovat mladé designéry k co nejlepším tvůrčím výkonům. Oceněných je ale velké množství a vítězné práce proto nevynikají tolik, jak by jinak mohly.

V jednoduše zařízených interiérech vynikne sedací prvek Trifidi od Jakuba Krause nebo skládací dřevěné stoličky Xoxo od Ondřeje Pelikána.

V jednoduše zařízených interiérech vynikne sedací prvek Trifidi od Jakuba Krause nebo skládací dřevěné stoličky Xoxo od Ondřeje Pelikána.

FOTO: Novinky

Konkurence byla letos veliká. Soutěž je mezinárodní a přihlásilo se do ní hned 260 autorů. Poroty nominovaly v hodnocení k ocenění více jak stovku studentských prací.

Studenti ocenění hlavní cenou a oceněním za excelentní design získávají předně symbol soutěže, kterým je bábovička. Ta symbolizuje i hravost a chuť objevovat, která by měla být dobrým designérům vlastní.

Symbolem pro ocenění Dobrý studentský design je nakousnutá placička. Řada oceněných má možnost se dále vzdělávat ve svém oboru díky udělovaným stážím.

Jedním z nejpraktičtějších návrhů přehlídky je interiérové svítidlo Indi plus, které v koupelně poslouží i jako věšák, držák i odkládací plocha

Jedním z nejpraktičtějších návrhů přehlídky je interiérové svítidlo Indi plus, které v koupelně poslouží i jako věšák, držák i odkládací plocha.

FOTO: Novinky

Nejlepší oceněné kousky si můžete prohlédnout na výstavě Nový (z)boží!, která probíhá v prostorách Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 31 v Praze 1 až do konce prosince. Otevřeno je od pondělí do pátku v době od 10 do 16 hodin.