Nomádství dnes dostává nové významy. Bydliště často mění i bohatí mladí lidé, které změna bydliště i místa pracoviště prostě baví a berou ji jako součást svého životního stylu. Právě pro ně jsou určeny designové vychytávky poskytující komfortnější život s kufrem na kolečkách.

Moderní nomádi tak možná ocení Nomad Suitcase, který obsahuje rozložitelný stolek i stoličku. Pro kratší práci s notebookem celkem postačuje.

Desku stolu tvoří zadní strana praktického kufru.

Desku stolu tvoří zadní strana praktického kufru.

FOTO: Profimedia.cz

Kufr Nomad má tvary kancelářského nábytku a byl navržen pro podnikatele, kteří chtějí pokračovat v práci bez ohledu na to, zda jsou právě na letišti, v parku nebo v jakémkoli jiném veřejném prostoru. Stůl navrhli designéři ze studia Bibi Lab. Může sloužit i jako jídelní stůl nebo dočasný stolek na trhu.

Podobně slouží i dřevěný kufr coby stolek od skotského designéra Tyrona Stoddarta. Nese název Boxed a skládá se z obou zadních částí kufru. Typově připomíná spíš menší jídelní stůl.

Milovníci retro kufrů ocení kousek rozložitelný v celkem bytelný dřevěný stůl.

Milovníci retro kufrů ocení kousek rozložitelný v celkem bytelný dřevěný stůl.

FOTO: Profimedia.cz

Pro vytížené pracující je určen i nový kufřík Comute suitcease neboli kufr určený k dojíždění, od GreenEnergyMotors. Ten je proměnitelný v elektrický skútr, čímž manažerům pomůže se rychleji dostat na obchodní jednání. Zároveň bude pro majitele snazší nést těžší předměty, třeba notebooky.

Skútr funguje na akumulátorové baterie a dosahuje maximální rychlosti 20 km v hodině. Jakmile jsou opěrky, kola a kliky na svém místě, vozidlo je v "režimu jízdy". Podobně funguje i Micro Luggae Scooter od společnosti Micro Scooter UK.

Designéři zkouší cestujícím zjednodušit cestování i svými návrhy kufrů a dopravních prostředků v jednom.

Designéři zkouší zjednodušit cestování i svými návrhy kufrů a dopravních prostředků v jednom. Zleva: Comute suitcease a Micro Luggae Scooter

FOTO: Profimedia.cz

Možnost svobodně se pohybovat po světě jen s nejnutnějšími věcmi inspiruje i k vymýšlení mobilních domků. Cestování v domech na kolečkách je tak pro mnohé vášní i životním stylem.

V domě na kolečkách si různé krajiny užívají třeba Guillaume Dutilh a Jenna Spesardová. [celá zpráva]