Dekorační parohy, samorosty, dojímavé sošky jelenů, srnek a koloušků byly velkým hitem interiérů éry socialismu. Objevovaly se hlavně v obývacích pokojích, ale nevyhnuly se ani ložnicím. Líbivý motiv si brzy získal status typického kýče.

Preparované lebky zvěře s parožím dnes působí v obytných interiérech morbidně. Dnes se tento po dlouhou dobu zatracovaný motiv opět vrací. Má ale jinou designovou podobu.

Trofej může být vyřezaná z překližky nebo může vzniknout ze starých nevyužívaných map.

Trofej může být vyřezaná z překližky nebo může vzniknout ze starých nevyužívaných map.

FOTO: Design 55 Interiors, Bombus

Lovecké trofeje zmíněné dekorace a nábytek připomínají jen lehce, zpravidla jim vévodí zcela jiný neživý materiál. Dekorace jsou jednoduché a působí vzdušně, čistě a uměřeně.

Trofeje i jejich imitace mají na první pohled upoutat

Lovecké trofeje s parohy měly v interiéru demonstrovat lovecké úspěchy svých majitelů. Jde o podobně prestižní objekt, jako jsou třeba sportovní poháry nebo diplomy.

Ten, kdo trofej získal, je na ni zpravidla hrdý a chce ji ukázat i návštěvám a vystavit ji k obdivu. Proto byly trofeje zpravidla umísťovány na dobře viditelná a reprezentativní místa ve společenských prostorech.

Trofej připomínající buvola zapadne do interiéru v americkém business stylu. Kousky z kartonu do prostor inspirovaných severským stylem.

Trofej připomínající lebku buvola zapadne do interiéru v americkém business stylu. Kousky z kartonu se hodí do prostor inspirovaných severským stylem.

FOTO: In-Spaces

Ideální je trofeje umístit na čistou zeď. Nebojte se také výrazných barev, které na první pohled upoutají a dodají na zajímavosti. Oživit jimi můžete i obyčejné trofeje paroží na dřevěné řezbované nebo hladké podložce, které pak dobře zapadnou do pokojů mladších generací.

Nebojte se staré trofeje natřít na výraznýmisvítivými barvami, které budí pozornost.

Nebojte se staré trofeje natřít výraznými svítivými barvami, které budí pozornost.

FOTO: Etsy

Tyto prvky můžete umístit i do koupelny, kuchyně nebo ložnice. Pak bude hned jasné, že mají působit hravě a originálně.

Z klasického paroží mohou vzniknout i hodně netradiční trofeje v podobě praktických nábytkových kousků.

Z klasického paroží mohou vzniknout i hodně netradiční trofeje v podobě praktických nábytkových kousků.

FOTO: Sweetpea & Willow, Artisanti

Interiérové doplňky s prvky loveckých trofejí se hodí do moderních interiérů zařízených v minimalistickém i industriálním stylu, kde vyniknou jako originální a výrazné solitéry.

Nejlépe ale zapadnou do interiéru v retro stylu šedesátých až osmdesátých let, kterému dodají na stylovosti.