Svátek sv. Valentýna je příležitostí, jak vytvořit ze svého interiéru útulný prostor, hnízdečko lásky s intimní atmosférou. K tomu dopomohou i vhodně zvolené dekorace a textilie.

Polštáře ve tvaru srdcí dodají interiéru romantický nádech a mohou se stát i vítaným dárkem pro druhou polovičku, zvlášť když na ně necháte natisknout fotky společně strávených chvil.

K vytvoření polštářku je třeba fotografie, pak ho můžete vytvořit (vložit fotku do připravené šablony) a objednat on-line. Polštářek je z polyesteru a je možné ho prát v pračce.

Na polštářek můžete nechat natisknout libovolnou romantickou fotku.

Na polštářek můžete nechat natisknout libovolnou romantickou fotku.

FOTO: HappyFoto

Dobrým tipem pro vytížené manažery a vystresované lidi je polštářek vyrobený z několika srdíček plněných příměsí levandule. Ta je vyhledávaná pro své uvolňující a zklidňující účinky, což jistě páry o tomto svátku ocení.

Polštářky s levandulovou náplní jsou vhodným dárkem pro vytížené lidi.

Polštářky s levandulovou náplní jsou vhodným dárkem pro vytížené lidi.

FOTO: Clare Loves

Polštářky nemusí mít jen vzory srdcí, romanticky působí i motivy andělíčků, růží, rtů nebo plameňáků. I ti jsou pro svou elegantní siluetu, která ve dvojici dovede vytvořit srdcový motiv, jedním ze symbolů lásky.

Jedním ze symbolů lásky jsou i plameňáci. Interiér můžete zpestřit i motivem s jejich siluetami.

Jedním ze symbolů lásky jsou i plameňáci. Interiér můžete zpestřit i motivem s jejich siluetami.

FOTO: Inspaces, Eco Chic

V domácnosti užijete výrazné přehozy v rudé barvě. Nemusíte ale volit jen červenou barvu, efektně budou vypadat i doplňky v romanticky růžových, bílých nebo světle modrých tónech.

Do interiéru zařízeného v rustikálním a venkovském interiéru volte uměřenější textilie v béžových tónech, moderní interiér zařízený v popartovém stylu si naopak žádá výstřednější textilie s nápisy.

Do interiéru zařízeného v rustikálním a venkovském interiéru volte uměřenější textilie v béžových tónech, moderní interiér zařízený v popartovém stylu si naopak žádá výstřednější textilie s nápisy.

FOTO: MonPort, Kare, Little England Interiors

Nezapomeňte atmosféru v interiéru dokreslit i za pomoci jemné vůně. Vhodná je růže, jasmín, vanilka nebo pivoňka. Interiér by neměl být osvětlen ostrým světlem, lepší je intimní přítmí, které doladíte pomocí svíček.

Jako navigace po temnějším prostoru poslouží cestičky okvětních lístků růží, kterými můžete vysypávat trasu do ložnice.

Srdcový motiv nejlépe vynikne v kombinaci se sněhově bílým povlečením.

Srdcový motiv nejlépe vynikne v kombinaci se sněhově bílým povlečením.

FOTO: Etsy

Materiál textilií s valentýnskými vzory by měl být nejen hezký na pohled, ale měl by být i příjemný na omak. Volte proto přírodní materiály, hlavně bavlnu, vlnu, hedvábí nebo mohér.