V Čechách není mnoho lidí, kteří by ke svému bydlení přistupovali tak zodpovědně a věnovali realizaci domu tak mimořádnou péči.

Martina: Rozhodně se nám to vyplatilo. Manžel má k nemovitostem blízko, dal si opravdu záležet. Odborníci se věnovali nejen samotné stavbě domu, ale také zahradě a interiéru, který je dílem spolupráce architektek ze studia Oooox. Vše jsme řešili dřív, než jsme kopli do země.

Jídelnu definuje pás dřevené podlahy z amerického ořechu. Je vybavena velkým jídelním stolem a černými koženými židlemi s vysokým opěrákem. Jako další opticky dělicí prvek prostoru byl použit set tří zavěšených černých svítidel.

Jídelnu definuje pás dřevěné podlahy z amerického ořechu. Je vybavena velkým jídelním stolem a černými koženými židlemi s vysokým opěrákem. Jako další opticky dělicí prvek prostoru byl použit set tří zavěšených černých svítidel.

FOTO: www.modernibyt.cz

David: Interiér byl kompletně zapracovaný do prováděcího projektu včetně technologií a veškerých návazností tak, abychom nemuseli nic v rychlosti řešit ve fázi stavby.

Díky nadstandardní ploše kuchyně bylo možné eliminovat horní skříňky a ponechat pouze malý ořechový box, který doplňuje stěnu. Pracovní deska je z umělého kamene a ze středového ostrůvku přechází v bar.

Díky nadstandardní ploše kuchyně bylo možné eliminovat horní skříňky a ponechat pouze malý ořechový box, který doplňuje stěnu. Pracovní deska je z umělého kamene a ze středového ostrůvku přechází v bar.

FOTO: www.modernibyt.cz

Váš dům je skutečně vyladěný do nejmenších detailů, krásně spolu komunikuje i exteriér s interiérem.

David: Dům je z vnější strany částečně obložený dýhovanými panely ve shodném odstínu amerického ořechu, který je v interiéru v kontrastu s bílými omítkami stejně jako na fasádě domu.

Společenská místnost slouží pro sledování filmů na plátně, které je vestavěné do podhledu. Je vybavena ratanovým nábytkem, který si manželé přivezli z předchozího bydliště. Za prosklenou příčkou je vinotéka. Police na vína jsou vyrobeny na zakázku.

Společenská místnost slouží pro sledování filmů na plátně, které je vestavěné do podhledu. Je vybavena ratanovým nábytkem, který si manželé přivezli z předchozího bydliště. Za prosklenou příčkou je vinotéka. Police na vína jsou vyrobeny na zakázku.

FOTO: www.modernibyt.cz

Zasahovali interiéroví architekti do dispozice domu?

David: Nepatrně ano, jen v prostorách koupelen a vstupu do domu, který víc otevřeli. Dům má hodně prosklených ploch, umožňuje maximální přístup denního světla. Je světlý a prostorově velkorysý.

Společenská místnost je od schodiště oddělena skleněnými posuvnými dveřmi. Prostor přímo pod schody je vybavený barem a malou kuchyňkou.

Společenská místnost je od schodiště oddělena skleněnými posuvnými dveřmi. Prostor přímo pod schody je vybavený barem a malou kuchyňkou.

FOTO: www.modernibyt.cz

Martina: Plocha vstupního patra je obrovská. Zejména prostor vyčleněný pro kuchyň, jídelnu a obývací pokoj bylo třeba upravit, aby nepůsobil neútulně.

Architektky si skvěle poradily a rafinovaně prostor opticky rozčlenily pásem ořechové podlahy v jídelně, který od sebe odděluje obývací pokoj s kuchyní a přechází v celé šíři pruhu na schodiště do patra i do suterénu.

Na opačné straně, v čele jídelny končí speciálně vytvořenou zdí s nikami, kde si vystavujeme různé exotické suvenýry a památky z našich zahraničních cest. Americký ořech se pak v tomto prostoru objevuje i v dalších akcentech, jako je jídelní i konferenční stůl nebo krbová stěna.

Pokoj pro hosty se nachází v přízemí a má vlastní přístup na zahradu. Místnost pomáhá zútulnit stěna se zlatavou tapetou v záhlaví lůžka. Americký ořech nechybí ani zde.

Pokoj pro hosty se nachází v přízemí a má vlastní přístup na zahradu. Místnost pomáhá zútulnit stěna se zlatavou tapetou v záhlaví lůžka. Americký ořech nechybí ani zde.

FOTO: www.modernibyt.cz

David: Velký prostor nabídl spoustu místa pro nestandardní velikost a uspořádání sedací soupravy, která je obohacena o další část sezení směrem k jídelně. Souprava ve tvaru L slouží pro pohodlné sledování TV i pro posezení u krbu umístěného na jiné straně.

To se jistě hodí při větší rodinné sešlosti.

Martina: Ano, občas se nás tu sejde opravdu hodně, ale nesetrváváme jen zde. Pro schůzky s přáteli rádi využíváme společenskou místnost v suterénním podlaží, kde sledujeme filmy na plátně a popíjíme dobré víno. Místnost přímo sousedí s vinotékou.

David: Hostům, kteří se u nás déle zdrží, můžeme nabídnout hostinský pokoj se samostatnou koupelnou a WC v přízemí domu i s vlastním přístupem na zahradu.

Předpokládám, že ložnice máte v patře.

Martina: Ano, tam je naše ložnice i s koupelnou a šatnou, také dva dětské pokoje s dětskou koupelnou a pracovna. Myslím, že naše ložnice je zvláštní nejen tvarem, protože volně přechází do arkýře, který je využitý jako relaxační kout, ale i volně stojící vanou, která se po otevření okna stává téměř součástí terasy a zahrady. Je dobře, že jsme se nechali přesvědčit a umístili ji zde.

Podlaha ložnice je pokryta deskami z běleného dubu. Nosný sloup byl využit jako podpora pro televizor, který lze natáčet a sledovat i z vany. Stěna za postelí je opatřená tapetou s imitací zvířecí kůže v kávovém odstínu.

Podlaha ložnice je pokryta deskami z běleného dubu. Nosný sloup byl využit jako podpora pro televizor, který lze natáčet a sledovat i z vany. Stěna za postelí je opatřena tapetou s imitací zvířecí kůže v kávovém odstínu.

FOTO: www.modernibyt.cz

Relaxace ve vaně s výhledem do zahrady je příjemná. Osobně jsem nadšena také z kosmetického stolku v koupelně, který pokračuje prodlouženou deskou za umyvadly, kde mám i podsvětlené zvětšovací zrcadlo a kovovou stoličku Tolix.

Koupelna rodičů má dostatek denního světla, proto bylo možné využít antracitovou velkoformátovou dlažbu a obklady a zkombinovat je s nerezovou mozaikou. Vešla se sem i velká skříň, jejíž povrch je ze skleněných desek.

Koupelna rodičů má dostatek denního světla, proto bylo možné využít antracitovou velkoformátovou dlažbu a obklady a zkombinovat je s nerezovou mozaikou. Vešla se sem i velká skříň, jejíž povrch je ze skleněných desek.

FOTO: www.modernibyt.cz

Co těší vás, Davide?

Jsem rád, že už je většina starostí za námi. Rád využívám saunu, podívám se na pěkný film a dopřávám si kvalitní vína, která máme díky vinotéce doma pěkně po ruce.

Jsem také velmi spokojený s ozvučením celého domu, reproduktory jsou nenápadně umístěny v podhledech a zvuk je opravdu výtečný.

Koupelna je vybavena prostorným sprchovým koutem se dvěma sprchami a miskovými umyvadly. Pro optické zvětšení prostoru je za umyvadly použito velkoformátové zrcadlo. Baterie, svítidla i zásuvky jsou zapuštěny v zrcadle.

Koupelna je vybavena prostorným sprchovým koutem se dvěma sprchami a miskovými umyvadly. Pro optické zvětšení prostoru je za umyvadly použito velkoformátové zrcadlo. Baterie, svítidla i zásuvky jsou zapuštěny v zrcadle.

FOTO: www.modernibyt.cz

Sprchový kout s vodopádem a WC jsou obloženy mozaikou z říčních kamenů.

Sprchový kout s vodopádem a WC jsou obloženy mozaikou z říčních kamenů.

FOTO: www.modernibyt.cz

Pracovna je vaše, pracujete doma?

To ne. Pracuji mimo domov, ale občas ji využíváme podle potřeby oba. Je to jen domácí pracovna.

Domácí pracovna je vybavena nábytkem a doplňky značky Boconcept. Pracovní stůl stojí proti velkému oknu s výhledem do zahrady. Na stěně za pohovkou je kávově hnědá tapeta s plastickými stříbrnými kapkami.

Domácí pracovna je vybavena nábytkem a doplňky značky Boconcept. Pracovní stůl stojí proti velkému oknu s výhledem do zahrady. Na stěně za pohovkou je kávově hnědá tapeta s plastickými stříbrnými kapkami.

FOTO: www.modernibyt.cz

www.modernibyt.cz