Designérské studio Nendo navrhlo ve spolupráci se společností Walt Disney kolekci nádobí. Set několika kusů je inspirován známým medvídkem Pú a příběhy jeho přátel.

Kousky v kolekci jsou hodně jednoduché a jsou doplněné o plastové doplňky, které jim dodávají na zajímavosti. Právě na ně se designérské studio soustředilo.

Zátka imituje oblíbenou pohádkovou postavu s hlavou ve sklenici medu.

Zátka imituje oblíbenou pohádkovou postavu s hlavou ve sklenici medu.

FOTO: Walt Disney Japan

Kolekce představuje medvídka Pú v jeho nejtypičtějších pozicích - jak má hlavu ve sklenici medu, visí na balónu nebo leze po stromě, aby získal med. Díky tomu, že byly povídky o medvídkovi přeloženy do desítek jazyků, si kolekce může získat oblibu po celém světě.

Sklenice není vhodně přeplňovat, detail v podobě postavičky by měl vyniknout.

Sklenice není vhodné zcela naplnit, detail v podobě postavičky by měl vyniknout.

FOTO: Walt Disney Japan

Silikonové podtácky mají dokreslovat medvídkův příběh a připomenout, jak uvízl v díře, jaké má v pokoji hodiny, nebo jeho oblibu chodit hledat med na stromy. Sklenice jsou podle autorů víceúčelové a hodí se hlavně pro servírování limonády nebo piva.

K nápojovému setu vznikla řada podtácků s motivem slavné pohádky.

K nápojovému setu vznikla řada podtácků s motivem slavné pohádky.

FOTO: Walt Disney Japan

Designérské studio vycházelo z ilustrací Ernesta Howarda Sheparda, nádobí má ale celkem jednoduché a jasné tvary, které připomínají zálibu Nenda v čistých tvarech.

Šéfem renomovaného japonského designérského studia je totiž architekt Oki Sato, který si říká Nendo. Zabývá se moderním a jednoduchým městským designem s prvky japonského smyslu pro čistotu tvarů a jednoduchost.

Designéři vytvořili originální poldtácky, které sklenice promění v domov medvídka Pů.

Designéři vytvořili originální podtácky, které sklenice promění v domov medvídka Pú.

FOTO: Walt Disney Japan

Nendo před časem navrhlo i nábytek inspirovaný základními charaktery z příběhů medvídka Pú. Skleněná kolekce je tak jeho dalším doplňkem.

Nápojová kolekce zatím není k volnému prodeji. Medvídek Pú je ale častým motivem dětského nádobí, kterému ale bohužel často dominují přezdobené plasty.