K mnoha z nich nepotřebujeme žádný přívod elektřiny, protože je pohání vítr nebo slunce, takže i zahradní osvětlení může být ekonomickou i ekologickou volbou.

Kolekci svítidel Santorini inspirovaly rybářské lucerny. Lze ji sestavit téměř libovolným počtem stínidel, barev i směrů. Tyto kombinace pak zajišťují dostatek přímého i nepřímého světla. Cena od 5691 Kč

Kolekci svítidel Santorini inspirovaly rybářské lucerny. Lze ji sestavit téměř libovolným počtem stínidel, barev i směrů. Tyto kombinace pak zajišťují dostatek přímého i nepřímého světla. Cena od 5691 Kč

Luxusní hravé svítidlo Duna se zapíchne do podnože naplněné pískem ze španělských pláží (je součástí dodávky), kdykoli ho lze natočit podle potřeby. Metakrylátová stínidla jsou k dispozici v bílé a červené barvě. Cena 32 209 Kč

Luxusní hravé svítidlo Duna se zapíchne do podnože naplněné pískem ze španělských pláží (je součástí dodávky), kdykoli ho lze natočit podle potřeby. Metakrylátová stínidla jsou k dispozici v bílé a červené barvě. Cena 32 209 Kč

Umístit je můžeme kamkoli - na zahradu, balkón, terasu či patio.

 Solární osvětlení Solvinden (199 Kč) nepotřebuje ani kabely ani zásuvky. Jednoduše se položí na podlahu, aby se osvítila oblast zahrady nebo terasy.

Solární osvětlení Solvinden (199 Kč) nepotřebuje ani kabely ani zásuvky. Jednoduše se položí, aby se osvítila oblast zahrady nebo terasy.

FOTO: IKEA (3x)

Je z čeho vybírat

K dispozici jsou osvětlení nástěnná, stropní, sloupková i stojací svítidla v různých tvarech a materiálech. Lze si tedy zvolit ideální osvětlení podle stylu domu nebo zahrady. Mnoho svítidel v moderním provedení, ale i v tradičních a klasických tvarech je vybaveno pohybovým senzorem.

Venkovní solární svítidlo Jens (183 Kč) v podobě kamene má solární článek, který přes den nabije baterii a večer rozzáří zajímavý kout v zahradě čtyřmi LED diodami. Baterie je součástí dodávky.

Venkovní solární svítidlo Jens (183 Kč) v podobě kamene má solární článek, který přes den nabije baterii a večer rozzáří zajímavý kout v zahradě čtyřmi LED diodami. Baterie je součástí dodávky.

FOTO: PALNAS (4x)

Polokoule Solvinden na baterie (99 Kč/3 kusy) lze rozmístit kdekoli na jídelním stole nebo okolo domu jako dekorativní body. Jsou k dostání v barvách - žluté, modré, červené, tyrkysové a bílé.

Polokoule Solvinden na baterie (99 Kč/3 kusy) lze rozmístit kdekoli na jídelním stole nebo okolo domu jako dekorativní body. Jsou k dostání v barvách - žluté, modré, červené, tyrkysové a bílé.

K mání jsou i zemní svítidla pro osvětlení příjezdových cest a chodníků nebo zápustná svítidla pro osvětlení schodů a střešních podhledů. Využití na zahradách najdou také svítidla přímo na roh domu i venkovní sloupky se zásuvkami nebo zapichovací svítidla a reflektory.

Svítidlo Windlicht (217 Kč) pracuje na solárním principu, je odolné vůči vodě a prachu a je tedy vhodné do venkovních prostor. Světelným zdrojem jsou úsporné LED diody.

Svítidlo Windlicht (217 Kč) pracuje na solárním principu, je odolné vůči vodě a prachu a je tedy vhodné do venkovních prostor. Světelným zdrojem jsou úsporné LED diody.

Venkovní závěsné svítidlo (od 719 Kč) barva: černá, čirá, materiál: hliník, plast, patice: 1x E27, žárovka max. 60W, napětí 230V, krytí IP44, nastavitelná výška max. 685 mm.

Venkovní závěsné svítidlo (od 719 Kč) barva: černá, čirá, materiál: hliník, plast, patice: 1x E27, žárovka max. 60W, napětí 230V, krytí IP44, nastavitelná výška max. 685 mm.

FOTO: EGLO

Trochu romantiky

Pro stylové osvětlení zahrady využijeme sloupkové venkovní osvětlení. Svítidla tohoto typu jsou k dispozici ve velkém výběru - od přízemních svítidel, osvětlujících pouze vybranou malou část zahrady, až po osvětlení vysoké více než dva metry, které osvítí větší část zahrady nebo prostor venkovního posezení.

Venkovní kolekci svítidel Cala tvoří vysoká a nízká stojací lampa, závěsné svítidlo. Podnož lampy se dá volit z tropického dřeva iroko nebo z kovu. Cena kolekce od 14 519 Kč

Venkovní kolekci svítidel Cala tvoří vysoká a nízká stojací lampa, závěsné svítidlo. Podnož lampy se dá volit z tropického dřeva iroko nebo z kovu. Cena kolekce od 14 519 Kč

Sloupkové svítidlo Garden Dusk (1990 Kč) zachytí energii slunce. Solární panel a diody LED vytvářejí dlouhotrvající světlo. Důmyslný design nabízí jemný styl a krásné světlo.

Sloupkové svítidlo Garden Dusk (1990 Kč) zachytí energii slunce. Solární panel a diody LED vytvářejí dlouhotrvající světlo. Důmyslný design nabízí jemný styl a krásné světlo.

FOTO: PHILIPS (2x)

Solární energie přijde vhod

Solární svítidla využívají ke svícení sluneční energii, nabíjejí se přes akumulátor a v noci pak osvětlují cesty kolem domu nebo dekorativně nasvítí zahradu či dvorek. Se solárními svítidly odpadají další náklady na energii i pracnou instalaci přívodního kabelu. Můžeme je bez omezení kdykoli a kamkoli přenést.

Venkovní solární svítidlo Bob (588 Kč) slouží jako orientační světlo, jímž lze osvětlit cestičku k domovním dveřím, okolí bazénu, altánu nebo jím zvýraznit zahradní skalku či jezírko. Dodává se v setu po šesti kusech včetně baterie.

Venkovní solární svítidlo Bob (588 Kč) slouží jako orientační světlo, jímž lze osvětlit cestičku k domovním dveřím, okolí bazénu, altánu nebo jím zvýraznit zahradní skalku či jezírko. Dodává se v setu po šesti kusech včetně baterie.

Solární osvětlení Solvinden (199 Kč) nepotřebuje ani kabely ani zásuvky. Jednoduše se položí na podlahu, aby se osvítila oblast zahrady nebo terasy.

Solární osvětlení Solvinden (199 Kč) nepotřebuje ani kabely ani zásuvky. Jednoduše se položí na podlahu, aby se osvítila oblast zahrady nebo terasy.

Sloupkové svítidlo Garden Moonbow (3330 Kč) vypadá jako z leštěné nerezové oceli a svítí zevnitř moderními diodami LED. Soudobý smyčkový design z hliníku upoutá oko a skvěle osvětlí venkovní prostory.

Sloupkové svítidlo Garden Moonbow (3330 Kč) vypadá jako z leštěné nerezové oceli a svítí zevnitř moderními diodami LED. Soudobý smyčkový design z hliníku upoutá oko a skvěle osvětlí venkovní prostory.

Venkovní solární svítidlo Solaris (1614 Kč) s motivem páva potěší nejen děti. Je příjemnou zahradní dekorací a zároveň pozičním zdrojem osvětlení. Součástí dodávky je dobíjecí baterie pro ukládání solární energie.

Venkovní solární svítidlo Solaris (1614 Kč) s motivem páva potěší nejen děti. Je příjemnou zahradní dekorací a zároveň pozičním zdrojem osvětlení. Součástí dodávky je dobíjecí baterie pro ukládání solární energie.