Dvě stě let starý mlýn se rozhodla proměnit ve vysněné bydlení rodina Briana Peeta. Jeho manželka si přála bydlet ve Wynde Milne, v Kirkhamu, v hrabství Lancs na severozápadě Anglie.

Dům se nachází na vyvýšeném místě s vlastní zahradou a panoramatickým výhledem do okolí. V exteriéru je hodně použitá břidlice, která mlýnu dodává rustikální vzhled.

Architekt stavbu vylepšil, který kopíruje její kruhový tvar.

Architekt stavbu vylepšil balkónem, který kopíruje její kruhový tvar.

FOTO: Profimedia.cz

V budově je pět ložnic, tři koupelny, dva salónky, nechybí velký obytný prostor s kuchyní ani poblíž volně stojící garáž. Jedna z ložnic momentálně slouží jako kancelář. Její dveře se otvírají na soukromou terasu s výhledem do zadní zahrady.

Obytnému prostoru vévodí válcový krb. Z pokoje je možné vejít na velký balkón s ​​kovaným zábradlím, který obtéká kolem poloviny věže. Z něj se nabízí výhled na město Kirkham.

Interiér je zařízen spíš rustikálně. Dominuje mu masivní nábytek.

Interiér je zařízen spíš rustikálně. Dominuje mu masivní nábytek.

FOTO: Profimedia.cz

Chloubou obytného prostoru je točité schodiště vedoucí do prvního patra. Je vyrobeno z odolného tvrdého dřeva.

V interiéru bylo třeba pracovat s netypickým tvarem místností. Nechybí v něm tak vestavěné skříně na míru, zapuštěné světelné body ve stropě,  tvarované vany se zakřivenou sprchovou zástěnou nebo postele s tvarovanou pelestí.

V mlýně samozřejmě nechybí efektní točité schodiště.

V mlýně samozřejmě nechybí efektní točité schodiště.

FOTO: Profimedia.cz

Větrný mlýn je v současné době na prodej. Majitel tuto luxusní nemovitost s ústředním plynovým topením a integrovaným zvukovým systémem s reproduktory po celém domě prodává v přepočtu za dvacet dva miliónů korun.