Dříve jste jako studentka zřejmě bydlela někde v podnájmu, to byl určitě velký skok k lepšímu.

V průběhu studií jsem nebydlela v podnájmu, ale se svým otcem. Studovala jsem v Praze. Ke konci studií jsme si ale s přítelem Rosťou chtěli najít své vlastní bydlení. Už nějakou dobu jsme se rozhlíželi a hledali bydlení blízko metra, nepříliš daleko od centra, v pěkném prostředí a také jsme se nechtěli moc vzdalovat z této lokality.

Kožená sedací souprava je sestavena z více modulů, které lze příležitostně podle potřeby přesunovat. Prosklené niky, které slouží k ukládání nápojového skla, vymyslel Petřin otec. Skleničky nestojí, ale jsou zavěšeny.

Kožená sedací souprava je sestavena z více modulů, které lze příležitostně podle potřeby přesunovat. Prosklené niky, které slouží k ukládání nápojového skla, vymyslel Petřin otec. Skleničky nestojí, ale jsou zavěšeny.

FOTO: www.modernibyt.cz

Vyrůstala jsem zde, v Tróji bydlí otec a nedaleko žije i Rosťův patnáctiletý syn. Přítel pak natrefil na rezidenční dům, kde objevil v nejvyšším patře tento byt.

Upravovali jste ho nějak?

Ano, bourali jsme některé betonové příčky. Byl hodně rozčleněný, snad to měl být pět plus jedna. Byt má zhruba 190 m2 a terasa 106 m2. Dnes má otevřenou společenskou zónu a oddělenou intimní s ložnicí a pracovnou se dvěma koupelnami. Jedna má dvě umyvadla a velký sprchový kout a druhá vanu. Obě jsou vybavené i klozetem.

Obývací pokoj je vybaven TV a hudebním systémem Bang & Olufsen. Ozvučení je z obývacího prostoru vyvedeno také na terasu.

Obývací pokoj je vybaven TV a hudebním systémem Bang & Olufsen. Ozvučení je z obývacího prostoru vyvedeno také na terasu.

FOTO: www.modernibyt.cz

Pracovna je vlastně další ložnicí, která slouží hostům. Za ní je ještě menší místnost s mnoha úložnými prostorami. Pracovnu lze výhledově upravit jako dětský pokoj.

Kam vedou dveře v kuchyni, to je spíž?

Ano, tady je menší spíž a větší místnost, která slouží jako prádelna a technická místnost. Nábytkem připomíná druhou kuchyň. Je tu dřez, plno skříněk, pračka se sušičkou a máme tu také úložné prostory na různé čističe, koš s prádlem a podobně.

Na základě zkušeností si Petra pořídila spotřebiče Miele. Kuchyň je vybavena indukční varnou deskou, vestavnou chladničkou, myčkou, multifunkční troubou, která pracuje s mikrovlnami a speciální tlakovou parní troubou. Dřez je vybaven praktickým drtičem.

Na základě zkušeností si Petra pořídila spotřebiče Miele. Kuchyň je vybavena indukční varnou deskou, vestavnou chladničkou, myčkou, multifunkční troubou, která pracuje s mikrovlnami, a speciální tlakovou parní troubou. Dřez je vybaven praktickým drtičem.

FOTO: www.modernibyt.cz

Další velká chladnička, mraznička, vinotéka a úložné prostory pro potraviny jsou ve spíži. Ta je oddělená s klimatizací, která zde stále udržuje nižší teplotu.

Domácí technická místnost slouží především jako prádelna. Vybavením připomíná druhou kuchyň.

Domácí technická místnost slouží především jako prádelna. Vybavením připomíná druhou kuchyň.

FOTO: www.modernibyt.cz

Do úprav interiéru jste se pustili na vlastní pěst?

To ne. Otec se hodně zajímá o bytový design, sám pěkně bydlí a má vytříbený vkus. Totéž je blízké i mně. Spolu jsme sice dali dohromady koncept interiéru, ale i tak jsme oslovili architektku Zuzanu Krejčí.

Znali jsme ji už z předchozí realizace otcova bytu a domu prarodičů. Stejně tak ohledně práce a dalšího zařízení jsme se obraceli na firmy, s nimiž jsme už měli dobré zkušenosti.

Ložnice je vybavena skříněmi a pohodlným vysokým lůžkem s elektrickým ovládáním. Jedna stěna je obložena keramickým obkladem Wave. I odtud lze vstoupit přímo na terasu.

Ložnice je vybavena skříněmi a pohodlným vysokým lůžkem s elektrickým ovládáním. Jedna stěna je obložena keramickým obkladem Wave. I odtud lze vstoupit přímo na terasu.

FOTO: www.modernibyt.cz

Hodně vybavení máme zhotoveno na míru opravdu šikovnými truhláři. S architektkou jsme navštěvovali showroomy, ale vybírala jsem si já, o interiéru jsem měla poměrně jasnou představu.

V koupelně vládnou hranaté tvary včetně klozetu a bidetu. Umyvadla Zero s bateriemi Dornbracht jsou osazena na desce z Technistonu.

V koupelně vládnou hranaté tvary včetně klozetu a bidetu. Umyvadla Zero s bateriemi Dornbracht jsou osazena na desce z Technistonu.

FOTO: www.modernibyt.cz

A jaká byla?

Mám ráda moderní jednoduchý design. Přála jsem si docílit světlého a vzdušného interiéru, který by byl elegantní a něžný zároveň. Proto je zde hodně bílé a šedé barvy. V tmavším odstínu je jen podlaha, ale ta zase barevně navazuje na podlahu terasy.

Nebála jste se bílé barvy s ohledem na praktické užívání?

Vůbec, naopak! Přítel na okamžik zauvažoval o černé kuchyni, ale ze zkušenosti vím, že na tmavém povrchu je každý otisk ruky vidět víc. Konkrétně o bílé barvě kuchyně jsem předem rozhodnuta nebyla. Když jsme ale tu naši s přítelem v showroomu uviděli, zamilovali jsme se do ní na první pohled.

Pracovna je užívána také jako ložnice pro hosty. Kromě lůžka s nočními stolky je vybavena nábytkem vyrobeným na míru z MDF desky lakované do vysokého lesku. Dlouhý pracovní stůl doplňují plastové židle s opěrkami.

Pracovna je užívána také jako ložnice pro hosty. Kromě lůžka s nočními stolky je vybavena nábytkem vyrobeným na míru z MDF desky lakované do vysokého lesku. Dlouhý pracovní stůl doplňují plastové židle s opěrkami.

FOTO: www.modernibyt.cz

Mým snem totiž byla velká kuchyň s ostrůvkem. Moc si ji užívám a oceňuji skvělé spotřebiče, hlavně parní troubu, z níž jsem doslova nadšená. Opravdu hodně vařím.

Potrpím si také na pěkné stolování. Pochytila jsem to při návštěvě dobrých restaurací, kam s přítelem i otcem rádi zajdeme a také jsem se to učila ve škole. Zvolila jsem klasiku a servíruji na bílém kostním porcelánu ze stylové kolekce společnosti Villeroy & Boch včetně příborů.

Interiér je opravdu velmi příjemný, světlý a působí svěže. Ovšem ta terasa a výhled na Prahu je ohromující.

Terasa je opravdu velká. Obepíná téměř celý byt. Jsme tady jako na rozhledně. Když je pěkné počasí, máme stále otevřeno a žijeme tak napůl venku. Milujeme teplé letní podvečery.

Terasa je vybavena odolným plastovým nábytkem Slim Line včetně lehátka, a stolkem se čtyřmi židlemi.

Terasa je vybavena odolným plastovým nábytkem Slim Line včetně lehátka, a stolkem se čtyřmi židlemi.

FOTO: www.modernibyt.cz

Terasa je další, ale venkovním nábytkem vybavený obývací pokoj i s kuchyní. Už chybí jen truhlíky na květiny. Zabydleli jsme se rychle. Jsem tu velmi šťastná a otci vděčná za jeho velkorysost a za to, že nám takové bydlení umožnil.

www.modernibyt.cz