Pokud chcete vzbudit u hostů chuť k jídlu, vyplatí se volit doplňky v červené barvě. Stojánky na vajíčka tak mohou mít třeba podobu oblíbených britských stráží s mohutnými čepicemi. Siluety vojáků k vajíčkům pak vytvoříte za pomoci speciálního vykrajovátka na tousty.

Vajíčko může připomínat i vojáka nebo Číňana a pobavit tak i děti.

Vajíčko může připomínat i vojáka nebo Číňana a pobavit tak i děti.

FOTO: Prezzybox.com, Red Candy

Fandové fastfoodů ocení stojánky na vajíčka ve tvaru hlavy Homera Simpsona. K snídani pak můžete podávat i americké koblížky donuty, které měla tato postavička v seriálu hodně v oblibě a snídaňové menu v seriálovém duchu tak dovedete jistě k dokonalosti.

Licencovaný stojánek na vajíčko připomene oblíbenou komuksovou figurku Homera Simpsona.

Licencovaný stojánek na vajíčko připomene oblíbenou komiksovou postavu - Homera Simpsona.

FOTO: RED5

Ti, kdo chtějí udržet vajíčka déle teplá, mohou zvolit stojánky s krytem. Některé stojánky mají navíc i lžičku. Hravým příkladem takového řešení je třeba varianta připomínající kosmonauta.

Moderní stojánek udělá z vajíčka robota s názvem OXO.

Moderní stojánek udělá z vajíčka robota s názvem OXO.

FOTO: Drinkstuff

Děti zaujme i různobarevný stojánek na vajíčko se lžičkou a solničkou v čepici, který mohou používat jako klasickou hračku. Navrhl ho designér Stefan Givannoni z termoplastické pryskyřice.

Stojínek na vajíčka Cico připomíná oblíbenou postavičku Igráčka.

Stojánek na vajíčka Cico připomíná oblíbenou postavičku Igráčka.

FOTO: Alessi

Do minimalistických interiérů v městském nebo skandinávském stylu se vyplatí volit jednoduší design a vyhnout se plastovým materiálům a křiklavým barvám. I zde se ale kreativita vyplácí, jen by měla být umírněnější. Efektně bude vypadat třeba stojánek ve tvaru zvířecí nohy.

Efektní stojan na vajíčka má tvar drůbeží nohy a je kombinací matného a lesklého porcelánu.

Efektní stojan na vajíčka má tvar drůbeží nohy a je kombinací matného a lesklého porcelánu.

FOTO: Bohero

Velikonoční vajíčka do takových stojánků jsou sama o sobě dost výrazným prvkem a je lepší zdobit je jen decentně a pouze jednou barvou. Ideální je zvolit přírodní barviva - slupky ze žluté nebo červené cibule, řepu, borůvky nebo kurkumu.