Dům je postaven jako jeden ze 63 experimentálních obydlí, jež v městečku vyrostla. Ze všech ostatních ale vyniká na první pohled. Jako jediný připomíná zelenou kupku. Trávou a bylinami je dům porostlý z bočních stran a na střeše. Živý plášť začleňuje domek do okolního venkovského prostředí a především pak slouží jako vynikající tepelná izolace. V horkém létě chrání dům před přehříváním, v zimě zase před mrazem.

Zadní fasáda domu jménem Vlna.

Zadní fasáda domu jménem Vlna.

„Tradiční vztah domu a zahrady je v tomto případě změněn, nebo přímo porušen. V projektu totiž dům i zahrada tvoří doslova jeden celek,“ říká o svém díle Patrick Nadeau, který na rostlinné skladbě zelené střechy pracoval se společností Ecovégétal. Kromě nejrůznějších druhů trav lze na kupce objevit rozchodníky, tymián, levanduli a trvalky obecně.

Díky rostlinnému příkrovu si dům žije svým vlastním životem. Jeho vzhled se v rámci ročních období proměňuje, má pokaždé nejen jinou barvu, ale dokonce i vůni. Zastoupení rostlin se navíc bude časem nepochybně měnit. Nějaká semínka zanese na dům vítr, nějaká ptáci atd.

Rostlinný plášť domku je tvořen travami a mnoha druhy bylin.

Rostlinný plášť domku je tvořen travami a mnoha druhy bylin.

Technickou výzvu představoval strmý svah, na němž měly rostliny vyrůst. Bylo třeba vymyslet nový způsob údržby této plochy a zajistit, aby si dokázala udržet vláhu. Jedním z řešení je automatický zavlažovací systém integrovaný do struktury domu, který je ovšem určen jen pro dny opravdu výjimečného sucha.

Přízemí domku tvoří jeden velký společný prostor ve tvaru písmene L.

Přízemí domku tvoří jeden velký společný prostor ve tvaru písmene L.

Ze stavebního hlediska je dům klasickou dřevostavbou. Ze dřeva je základní klenutá konstrukce i deska, na níž dům sedí a která jej vyzvedá nad úroveň okolního terénu. Čelní a zadní fasádu tvoří panely z čirého polykarbonátu, za nimiž prosvítají dřevěné panely.

Schodiště v centru domu vede k mezaninu, kde jsou dva pokoje.

Schodiště v centru domu vede k mezaninu, kde jsou dva pokoje.

Vnitřní uspořádání domu je velmi prosté. Předním vchodem se vstupuje rovnou do obývacího pokoje s jídelnou, který má tvar písmene L a zabírá většinu přízemí. Ve zbývajícím rohu, napravo ode dveří, se nachází kuchyně a koupelna s toaletou. Točité schodiště je umístěno v centru prostoru a vede nahoru do mezaninu, kde jsou dva pokoje s další toaletou.