Dům má obytnou plochu 140 m2 a charakteristická je pro něj strmá sedlová střecha, která podle místních regulí musí mít sklon 45°. Jednotný prostor obývací části dosahuje až pod střechu, dům je tedy bez půdy. To, co může působit velmi moderně a nevšedně, je ve skutečnosti ukázkou tradiční severské architektury. Milovníkům severských příběhů se jistě vybaví staré medovinové síně s centrálním ohništěm. Právě tak je pojat společný prostor rodinného domu, v němž je kromě obývací zóny umístěna ještě kuchyň a v loftu nad ní studovna.

Dominantou společenského prostoru domu je bezesporu betonová kostka s krbem.

Dominantou společenského prostoru domu je betonová kostka s krbem.

Krb je oboustraně prosklený, takže se jeho plameny budou moci kochat nejne lidé sedící v zadní části obývacího prostoru, ale i ti, kdo budou blíže kuchyni.

Krb je oboustranně prosklený, takže se jeho plameny budou moci kochat nejen lidé sedící v zadní části obývacího prostoru, ale i ti, kdo budou blíže kuchyni.

Kuchyň je zařízena bílými skříňkami a pracovní plochou z bílého mramoru.

Kuchyň je zařízena bílými skříňkami a pracovní plochou z bílého mramoru.

Soukromé pokoje a koupelna s toaletou jsou v zadní části domu, která je odlišena z vnějšku tak důkladně, že ji lze při nepozorném pohledu považovat za další dům, který je na první pouze velmi těsně přilepený. Zatímco přední část je obložena ručně vyráběnými dánskými lícovými cihlami, zadní sekce domu má stěny obkládané černě natřenou borovicí a střechu ze šedého pozinkovaného plechu.

Stavba má přední společenskou a zadní soukromou část tak výrazně oddělené, že se při letmém pohledu může zdát, že jde o dva domy.

Stavba má přední společenskou a zadní soukromou část tak výrazně oddělené, že se při letmém pohledu může zdát, že jde o dva domy.

K domu patří i garáž (v popředí).

K domu patří i garáž (v popředí).

Do domu se vstupuje v místě spojení obou jeho částí, naproti vchodu leží koupelna s toaletou a vedle nich ložnice rodičů. Po schodech vzhůru vede cesta ke dvěma pokojům dětí a na již zmiňovaný loft se studovnou.

Zadní část domu má dvě podlaží spojená schodištěm, na nějž se vstupuje přímo naproti vchodu.

Zadní část domu má dvě podlaží spojená schodištěm, na nějž se vstupuje přímo naproti vchodu.

Koupelna je obložena čtvercovými dlaždicemi bledě modré barvy orientovanými na koso.

Koupelna je obložena čtvercovými dlaždicemi bledě modré barvy orientovanými na koso.

Studovna nad kuchyní nabízí pěkný výhled na společenskou místnost.

Studovna nad kuchyní nabízí pěkný výhled na společenskou místnost.

Interiér působí velice vzdušným, lehkým dojmem, laděn je do moderní bílé barvy. Jedinou výjimku představují se svým bledě modrým odstínem obklady koupelny. Bílá je nejen malba všude na zdech, ale také skříňky v kuchyni, mramorová pracovní plocha a zábradlí studovny. Tomu odpovídá i volba dřevěných podlah, které jsou ze světlého borového dřeva. V kostce z přiznaného betonu, je uložen nejen železný krb, ale i zásoby dřeva.

Plán dispozice domu. Vlevo je přízemí, vpravo první patro.

Plán dispozice domu. Vlevo je přízemí, vpravo první patro.