Předpokládám, že máte k tomuto místu patrně zvláštní vztah?

Rostislav: Ano, manželka odtud pochází.

Žaneta: Mám to tu moc ráda, vyrostla jsem tady a stále tu žije maminka s tatínkem. Vždycky jsme zde trávili spoustu volného času. Je tu ideální krajina pro jízdu na kolech. Není to daleko do Prahy, kam dojíždíme za prací, a přitom jsme v přírodě i blízko rodičům.

V přiznané části kuchyně je varné centrum s varnou deskou a digestoří a mycí centrum s dřezem a vestavnou myčkou. Stůl s originální nohou je navržený Monikou Lněničkovou. Pohodlně se k němu posadí pět lidí, aniž by se okopávali.

V přiznané části kuchyně je varné centrum s varnou deskou a digestoří a mycí centrum s dřezem a vestavnou myčkou. Stůl s originální nohou je navržený Monikou Lněničkovou. Pohodlně se k němu posadí pět lidí, aniž by se okopávali.

FOTO: www.modernibyt.cz

Doposud jste bydleli v Praze?

Rostislav: Ano, máme byt v Praze. Bylo to příjemné zejména v době, kdy jsme stavěli a zařizovali dům. Stavební práce probíhaly mimo nás a my se těšili na překvapení.

Nechali jste si zařídit interiér domu tzv. na klíč?

Žaneta: Dá se to tak říct. S Monikou Lněničkovou ze studia Miramari design jsme si jen rámcově ujasnili, v jakém stylu by měl být interiér zařízen, jeho barevnost, a samozřejmě jsme si stanovili rozpočet. A pak jsme očekávali výsledek. Interiér nám předala kompletně zařízený včetně lůžkovin a barevně sladěného povlečení a ručníků.

Obývací prostor je součásti polyfunkčního prostoru volně propojeného s jídelnou a kuchyní, je rozčleněn na dvě části. Jedna slouží k relaxaci u krbu a televize a druhá jako čtenářský kout. Pohovka svými rozměry zcela dostačuje tříčlenné rodině.

Obývací prostor je součásti polyfunkčního prostoru volně propojeného s jídelnou a kuchyní, je rozčleněn na dvě části. Jedna slouží k relaxaci u krbu a televize a druhá jako čtenářský kout. Pohovka svými rozměry zcela dostačuje tříčlenné rodině.

FOTO: www.modernibyt.cz

Jak dlouho jste čekali?

Rostislav: Nijak zvlášť jsme nespěchali. Interiér byl kompletně hotový za 8 měsíců. Hodně vybavení je zde řešeno přesně na míru.

Je tady vidět jednotný rukopis autora, nemýlím se?

Rostislav: Nemýlíte. Celý interiér domu je dílem studia Miramari. Přízemí tvoří společenský prostor sestavený z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Pak už je dole jen WC, docela prostorná hala a šikovně skryté schody do patra. Nahoře jsou tři místnosti a dvě koupelny. Máme tam naši ložnici s vlastní koupelnou a je tam i Čeňkův pokoj, také s koupelnou.

Koupelna manželů je vybavena vanou i sprchovým koutem. Nechybí ani dvojumyvadlo a klozet. Z vany obložené kamenem s nápadnou kresbou je krásný výhled na prostornou lodžii, kde je vytvořena malá zahrada s venkovním odpočivným lůžkem.

Koupelna manželů je vybavena vanou i sprchovým koutem. Nechybí ani dvojumyvadlo a klozet. Z vany obložené kamenem s nápadnou kresbou je krásný výhled na prostornou lodžii, kde je vytvořena malá zahrada s venkovním odpočivným lůžkem.

FOTO: www.modernibyt.cz

Třetí místnost slouží případným návštěvám. Přáli jsme si dům uzpůsobený přesně našim potřebám a už natrvalo. Proto jsme požadovali kvalitní materiály a pečlivě si ujasnili styl, který by byl nadčasový, jednoduchý, ale hřejivý a útulný.

Žaneta: Velmi důležité pro nás byl výběr barev. Nejsme zastánci žádné divočiny a křiklavých barev. Přesně naopak. Máme rádi tlumené odstíny spíš tmavších barev, například v tónech khaki barvy, ale zase ne takové, které by působily ponuře. Domnívám se, že jsme získali místo pro život, z něhož vyzařuje klid a solidnost.

Prostornou ložnici rodičů zdobí celoplošný koberec s dlouhým vlasem a kraluje v ní postel značky Jesse. Lampičky na nočních stolcích nesou značku Forestier.

Prostornou ložnici rodičů zdobí celoplošný koberec s dlouhým vlasem a kraluje v ní postel značky Jesse. Lampičky na nočních stolcích nesou značku Forestier.

FOTO: www.modernibyt.cz

Vy asi doma moc nevaříte, že? Kuchyň je dost malá.

Žaneta: To je jen zdání. Vařím ráda, ale nijak velkou kuchyň k tomu nepotřebuji. Část kuchyně je rafinovaně skrytá ve skříni, takže není na první pohled vůbec patrné, že jde o část kuchyně.

V přiznané části kuchyně je varné centrum s varnou deskou a digestoří a mycí centrum s dřezem a vestavnou myčkou. Ve skříni jsou pak ukryté všechny přístroje - roboty, kávovar, mikrovlnná trouba, pečicí trouba, velká chladnička, mraznička i vinotéka.

To je skvělé! Uzavřením skříně se případný kuchyňský chaos krásně skryje, celý prostor se tak zklidní a opticky se zdá i větší. To byl váš nápad?

Žaneta: Ne, o tomto řešení nás přesvědčila paní Lněničková. Je tu plno praktických řešení, které nám dělají radost. S manželem jsme vášniví čtenáři a jsme nadšeni z čtenářského koutu s křeslem, který je kousek stranou od televizní zóny s pohovkou a krbem. Křeslo má i podnožku a je odtud nádherný výhled do krajiny.

Jedním z požadavků studenta byl i velký pracovní stůl. Je doplněn stejnou židlí, jako ty, kterými je vybavena jídelna. Relaxační křeslo i sedák jsou plněné polystyrenovými kuličkami. Ani zde nechybí velkoplošný televizor.

Jedním z požadavků studenta byl i velký pracovní stůl. Je doplněn stejnou židlí, jako ty, kterými je vybavena jídelna. Relaxační křeslo i sedák jsou plněné polystyrenovými kuličkami. Ani zde nechybí velkoplošný televizor.

FOTO: www.modernibyt.cz

Nebo třeba jídelní stůl. Je zcela originální, se speciální nohou. Pohodlně se k němu posadí pět lidí, aniž by se okopávali nebo někde nepříjemně po obvodu naráželi na nohy stolu. V letních měsících můžeme jídelnu jednoduše zvětšit otevřením prosklené stěny a propojit ji s prostornou terasou.

Rostislav: Je tady toho spousta, co je perfektně zvládnuté, máme z toho opravdu radost.

www.modernibyt.cz