Žlutá barva protepluje a prosvětluje interiér, zvětšuje ho. Má uvolňující účinek na naši psychiku a působí povzbudivě. Světlé žluté tóny na stěnách místnost opticky zvětšují a odlehčují. Harmonické kombinace vytvoříme s modrou nebo zelenou barvou. Dobře působí i na zažívání, vyvolává chuť k jídlu a odstraňuje únavu. Osvědčila se v kuchyních, jídelnách, pracovnách a v dětských pokojích.

Pozor ovšem na syté odstíny žluté na velkých plochách – vytvářejí totiž napětí. Hodí se také do místností, které potřebují prosvětlení, třeba do předsíně nebo do haly či na schodiště.

Praktický chlebník. Glänta, oboustranný koš na chléb (149 Kč), strany se dají sklopit dovnitř, aby chléb zůstal teplý.

Praktický chlebník. Glänta, oboustranný koš na chléb (149 Kč), strany se dají sklopit dovnitř, aby chléb zůstal teplý.

FOTO: Ikea

Více světla. Závěsná lampa (2990 Kč) od návrháře Henrika Preutze s moderními LED diodami přímo ve stínidle, které odráží světlo a dělá jej méně rušivým. Poskytuje mnohem lepší světlo na čtení, stolování a práci.

Více světla. Závěsná lampa (2990 Kč) od návrháře Henrika Preutze s moderními LED diodami přímo ve stínidle, které odráží světlo a dělá jej méně rušivým. Poskytuje mnohem lepší světlo na čtení, stolování a práci.

FOTO: Ikea

Příjemná atmosféra. Se svíčkami Florela Fin (od 49 Kč/ks) ve žlutých tónech vykouzlíme v interiéru neopakovatelnou atmosféru.

Příjemná atmosféra. Se svíčkami Florela Fin (od 49 Kč/ks) ve žlutých tónech vykouzlíme v interiéru neopakovatelnou atmosféru.

FOTO: Ikea

Sametový polštář. Velvet mustard (1184 Kč) je polštář v barvě hořčice s motivem hvězdy z našitých flitrů zlaté barvy, vč. výplně. Rozměr 40x40 cm, zapínání na zip, 100% bavlna, lze prát na 40°.

Sametový polštář. Velvet mustard (1184 Kč) je polštář v barvě hořčice s motivem hvězdy z našitých flitrů zlaté barvy, vč. výplně. Rozměr 40x40 cm, zapínání na zip, 100% bavlna, lze prát na 40°.

FOTO: Bella Rose

Radost. Žlutá výmalba je především optimistická.

Radost. Žlutá výmalba je především optimistická.

FOTO: Primalex

Moderní klasika. Sofa Harry je elegantní, jednoduché, funkční a moderní. Jeho žlutá barva, hluboké sedačky a vysoké, zaoblené opěradlo zajistí pohodlí.

Moderní klasika. Sofa Harry je elegantní, jednoduché, funkční a moderní. Jeho žlutá barva, hluboké sedačky a vysoké, zaoblené opěradlo zajistí pohodlí.

FOTO: Ligne Roset

Pro radost. Půlkruhová kazeta mini Spot Green (68 Kč).

Pro radost. Půlkruhová kazeta mini Spot Green (68 Kč).

FOTO: Bella Rose

 Pořádek na kolečkách. Pojízdný kontejner (1990Kč) z dřevotřískové desky ve žlutém matném laku o rozměrech š/v/h: 36x70x40 cm vnese světlo do každé místnosti.

Pořádek na kolečkách. Pojízdný kontejner (1990 Kč) z dřevotřískové desky ve žlutém matném laku o rozměrech š/v/h: 36x70x40 cm vnese světlo do každé místnosti.

FOTO: Kika

Stolička s opěrkou. Stolička (998 Kč) je stohovatelná a šetří místo, když ji nepoužíváme. Rozměry výrobku: Průměr sedáku: 35 cm, š. 37 cm, v. 65 cm.

Stolička s opěrkou. Stolička (998 Kč) je stohovatelná a šetří místo, když ji nepoužíváme. Rozměry výrobku: Průměr sedáku: 35 cm, š. 37 cm, v. 65 cm.

FOTO: Ikea

Extravagance a design. Vaření v extravagantní designové kuchyni Galaxie ve žlutém oboustranném laku s vysokým leskem bude příjemným požitkem z práce i prostředí.

Extravagance a design. Vaření v extravagantní designové kuchyni Galaxie ve žlutém oboustranném laku s vysokým leskem bude příjemným požitkem z práce i prostředí.

FOTO: Hanák Nábytek

Přesný čas. Kuchyňské hodiny (159 Kč) z plastu jsou k dostání v různých pastelových barvách včetně žluté.

Přesný čas. Kuchyňské hodiny (159 Kč) z plastu jsou k dostání v různých pastelových barvách včetně žluté.

FOTO: Kika

Sofistikovaný přístroj. Kuchyňský robot KitchenAid (15 990 Kč) s výklopnou hlavou zvládne skutečně hodně činností. Snadno ušlehá perfektně tuhý sníh, uhněte těsto nebo najemno nastrouhá mrkev.

Sofistikovaný přístroj. Kuchyňský robot KitchenAid (15 990 Kč) s výklopnou hlavou zvládne skutečně hodně činností. Snadno ušlehá perfektně tuhý sníh, uhněte těsto nebo najemno nastrouhá mrkev. Perfektní výkon zajišťuje 300W motor, který překvapí nízkou hlučností a dlouhou životností.

FOTO: Potten&Pannen

Espresso set. Milovníci pravého italského espressa ocení elegantní dárkový set (689 Kč) od německé porcelánky Thomas Rosenthal group. Jeho součástí je sklenička na vodu, šálek na espresso a duální podšálek.

Espresso set. Milovníci pravého italského espressa ocení elegantní dárkový set (689 Kč) od německé porcelánky Thomas Rosenthal group. Jeho součástí je sklenička na vodu, šálek na espresso a duální podšálek.

FOTO: www.vasekuchyne.cz

Teplo domova. Předložka Elegant za 129 Kč ze 100% bavlny, rozměr 60x90 cm, povzbudí radostnou náladu.

Teplo domova. Předložka Elegant za 129 Kč ze 100% bavlny, rozměr 60x90 cm, povzbudí radostnou náladu.

FOTO: Kika

Supertichý vysavač. Sáčkový vysavač DO7247S (2551 Kč) s hlučností 55-64 dB podle výkonu, sací výkon až 2000 W je zobrazen diodami na vysavači: LED 1-2: koberce, LED 2-3: tvrdé podlahy. Má dlouhý přívodní kabel o délce 7 m.

Supertichý vysavač. Sáčkový vysavač DO7247S (2551 Kč) s hlučností 55-64 dB podle výkonu, sací výkon až 2000 W je zobrazen diodami na vysavači: LED 1-2: koberce, LED 2-3: tvrdé podlahy. Má dlouhý přívodní kabel o délce 7 m.

FOTO: Domo

Bez šmouhy. Do dvaceti vteřin vyčistíme sklo aku stěrkou Kärcher WV 50 Plus a máme hotovo. Kompletní balení WV50 plus s baterií, nabíječkou, utěrkou z mikrovláken i postřikovačem včetně chemického koncentrátu k dostání od 1590 Kč.

Bez šmouhy. Do dvaceti vteřin vyčistíme sklo aku stěrkou Kärcher WV 50 Plus a máme hotovo. Kompletní balení WV50 plus s baterií, nabíječkou, utěrkou z mikrovláken i postřikovačem včetně chemického koncentrátu k dostání od 1590 Kč.

FOTO: Kärcher