Jako by tento projekt nebyl dost inovativní sám o sobě, hodlají jeho tvůrci zdůraznit i ekologické aspekty technologie 3D tisku v oblasti architektury. Jednotlivé místnosti budou zasvěceny různým materiálům, které se pro trojrozměrný tisk v současnosti používají.

V sálech věnovaných bioplastům se návštěvníci seznámí například s využitím bramborového škrobu. Jedna z místností vytištěných z recyklovaných materiálů bude vytvořena z rozsekaných plastových lahví.

Vytištěný oblouk.

Vytištěný oblouk

FOTO: DUS Architects

Tým tvůrců plánuje už letos v létě sestavit a otevřít pro veřejnost první místnost fungující jako recepce. Během podzimu chtějí vztyčit fasádu a dokončit první kusy nábytku.
Společnost pro svůj záměr musela nejprve sestavit speciální 3D tiskárnu, již nazvala KamerMaker. Sice to není žádný drobek, ale i s výškou tří a půl metru se vešla do vyřazeného přepravního kontejneru.

3D tiskárna KamerMaker v akci

3D tiskárna KamerMaker v akci

FOTO: DUS Architects

Ačkoli mají DUS Architects dobře našlápnuto k tomu, aby se jejich projekt stal prvním tištěným domem na světě, nejsou podle postřehu redaktorů serveru Inhabitat sami, kdo se o něco podobného snaží. Dalšími souputníky v tomto závodě jsou společnosti Softkill Design z Velké Británie a Universe Architecture z Nizozemska.

Detail 3D tisku

Detail 3D tisku

FOTO: DUS Architects