Ergonomické křeslo s podnožkou pomáhá unaveným svalům. Vyjde na několik tisíc korun, jestliže není zároveň řazeno jako designové. Za designové masážní křeslo totiž výrobci požadují i částku přesahující 100 000 Kč.

Designové křeslo Showtime Covered z polyetylenu poskytuje soukromí jako někdejší kočáry pro dámu. Rozměry š. 90 cm, v. 168 cm, h. 82 cm. Cena 38 394 Kč.

Designové křeslo Showtime Covered z polyetylenu poskytuje soukromí jako někdejší kočáry pro dámu. Rozměry š. 90 cm, v. 168 cm, h. 82 cm. Cena 38 394 Kč.

FOTO: BD BARCELONA

Lidé s postižením pohybového aparátu uvítají multifunkční křesla. Jejich cena začíná na hranici 20 000 Kč.

Co platí při nákupu relaxačního či masážního křesla?

Výrobek musí mít certifikát a český návod s popisem všech funkcí pro konkrétní typ, který kupujeme.

Relaxační lehátko Madrid nabízí komfortní sezení. Cena 12 088 Kč.

Relaxační lehátko Madrid nabízí komfortní sezení. Cena 12 088 Kč.

FOTO: PANDAN

Při nákupu masážního křesla se v něm nejprve usadíme v klidovém stavu, pak postupně vyzkoušíme všechny funkce v akci. Je-li nám některá z nich nepříjemná (příliš silné vyhřívání, vibrace), podíváme se raději po jiném typu.

Nejběžnější funkcí u křesel je elektrické nebo manuální ovládání dosahující pohodlných poloh pro sezení i vleže. Následuje podpora při vstávání a usedání, polohování opěrky nohou, opěradla zad a vibrační masáž šíje, zad, stehen a hýždí, rukou i lýtek.

TV křeslo má relaxační naklápěcí funkci s elektrickým ovládáním. Kostra křesla je z tvrdého dřeva, potah z textilní kůže, praktická kapsa na časopisy. Cena 11 999 Kč.

TV křeslo má relaxační naklápěcí funkci s elektrickým ovládáním. Kostra křesla je z tvrdého dřeva, potah z textilní kůže, praktická kapsa na časopisy. Cena 11 999 Kč.

FOTO: SCONTO

Díky ovladači si můžeme sami jednotlivé masážní zóny zesilovat, zeslabovat, nebo úplně vypnout. Intenzita má třeba i 10 stupňů, korigovat lze i stupeň nahřívání.

Značková křesla mají tzv. sensor scan, kdy zapnutím tlačítka spustíme program, který zkontroluje stav zádového svalstva. Zařízení samo zaznamená problematická místa uživatele, uloží je do paměti křesla a těmto partiím se při masážích věnuje intenzivněji.

Tvarované kožené kancelářské křeslo zajišťuje zdravé a pohodlné sezení i při dlouhé práci. Křeslo otočné s područkami potaženými kůží, nastavení sklonu sedáku a zad v pěti pozicích. Cena 14 702 Kč.

Tvarované kožené kancelářské křeslo zajišťuje zdravé a pohodlné sezení i při dlouhé práci. Křeslo otočné s područkami potaženými kůží, nastavení sklonu sedáku a zad v pěti pozicích. Cena 14 702 Kč.

FOTO: MAYER

Houpání pro duši

Malé děti uspáváme bočním houpáním v postýlce nebo kolébce - že to funguje, zjistili už dávno naši předci. A co dělá s dětmi houpání dopředu dozadu jako na dřevěném koni nebo v houpacím křesle? Stačí je pozorovat na hřišti, jak živě dovádějí na houpačkách, ne a ne z nich slézt.

| Luxusní houpací křeslo v extravagantním provedení s dřevěnými lyžinami z jasanu pro houpání. Cena 5998 Kč.

Luxusní houpací křeslo v extravagantním provedení s dřevěnými ližinami z jasanu pro houpání. Cena 5998 Kč.

FOTO: NETRADIČNÍ NÁBYTEK

Tzv. předozadní houpání má totiž na mozek opačný vliv než houpání boční, vede ke zvýšené aktivitě. Prokrvuje tělo, aktivuje mozek, zvyšuje se nám teplota i podporuje dobrá nálada. Chceme-li přijít něčemu na kloub, možná pomůže, když se na chvíli pohoupeme v křesle.

Houpací křeslo pro boční houpání. Š. 119 cm, v. 193 cm, h. 119 cm. Koš š. 72,5 cm, v. 120 cm, h. 90 cm. Cena 11 990 Kč.

Houpací křeslo pro boční houpání. Š. 119 cm, v. 193 cm, h. 119 cm. Koš š. 72,5 cm, v. 120 cm, h. 90 cm. Cena 11 990 Kč.

FOTO: KIKA

Minulostí je ale představa přemýšlivého staříka houpajícího se v křesle s fajfkou v puse. Letos se začne vyrábět novinka - houpací židle iRock, určená milovníkům houpacích křesel, kteří využívají moderní tabletová zařízení. Křeslo umožňuje díky houpacímu pohybu a generátoru dobíjet iPad. V opěradle jsou navíc zabudované reproduktory pro lepší přenos zvuku.

Houpací křeslo Wave zvítězilo v soutěži o nejlepší redesign klasického houpacího křesla, vyhlášené v roce 2011 k výročí 150 let založení firmy TON. Autorem je slovenský designér Michal Riabic. Cena 43 772 Kč.

Houpací křeslo Wave zvítězilo v soutěži o nejlepší redesign klasického houpacího křesla, vyhlášené v roce 2011 k výročí 150 let založení firmy TON. Autorem je slovenský designér Michal Riabic. Cena 43 772 Kč.

FOTO: TON

Ať už si vybereme jakékoli houpací křeslo, vyzkoušíme ho ještě v prodejně. Houpání by mělo být plynulé a bez pocitu, že přepadáme dopředu.

Design pro oko

Designová křesla neobvyklých tvarů lákají oko, ale od posezení svými nepochopitelnými křivkami odrazují - přitom bývají náramně pohodlná!

Křeslo Amoebe designéra Vernera Pantona, materiál čalouněný laminát. Cena 29 808 Kč.

Křeslo Amoebe designéra Vernera Pantona, materiál čalouněný laminát. Cena 29 808 Kč.

FOTO: VITRA

Výrobky z pružných plastů, sklolaminátů, z čalouněného laminátu vyhovují lidskému tělu svým tvarem. Neusadíme-li se ani tak úplně pohodlně, pomohou polštářky a podsedáky, které často svými vzory dotvářejí výtvarný dojem.

Křeslo Bela se vyznačuje moderním designem a vysokou kvalitou použitých koženkových materiálů. Cena 2562 Kč.

Křeslo Bela se vyznačuje moderním designem a vysokou kvalitou použitých koženkových materiálů. Cena 2562 Kč.

FOTO: N4U

Měkká a pohodlná křesla jsou plněná lehčeným polyuretanem, polyuretanovou pěnou, polystyrenovými kuličkami, výjimkou nejsou ani výplety z kůže či plátěných popruhů.

Jako v náruči se budeme cítit v křesle Adelta designéra Eera Aarnia. Materiál: sklolaminát, rozměry š/v/h: 93x52x93 cm. Cena 48 100 Kč.

Jako v náruči se budeme cítit v křesle Adelta designéra Eera Aarnia. Materiál: sklolaminát, rozměry š/v/h: 93x52x93 cm. Cena 48 100 Kč.

FOTO: DESIGNPROPAGANDA

Za designové křeslo si sice připlatíme, ovšem při správném výběru tak získáme pohodlí, relaxaci a solitérní interiérový kousek, jehož hodnota se časem může zúročit.

Lehce erotické křeslo designéra Gaetana Pesce splňuje vysoké nároky na pohodlí. Cena 98 547 Kč.

Lehce erotické křeslo designéra Gaetana Pesce splňuje vysoké nároky na pohodlí. Cena 98 547 Kč.

FOTO: B&B ITALIA