Už pouhé označení "dům na stromě" sebou nese závan obyčejnosti a nepřílišné moderní vybavenosti. Opak ale může být pravdou. Jeden takový důkaz, který vyšel majitele na 60 000 liber (cca 1,9 miliónu korun), stojí v britském Kentu a jeho vlastníkem a pyšným stavitelem je Chris Whalley.

Přírodně moderní kuchyň

Přírodně moderní kuchyň

FOTO: fotobanka Profimedia

Že se nejedná o jen tak obyčejný řadový dům, je jasné už z dálky. Impozantní stavba se nachází zhruba šest metrů nad zemí, a je téměř celá postavena z naplaveného dřeva, které si šikovný stavitel přinesl z nedaleké pláže Whitstable. Množství mu bohatě postačilo i na částečné vybavení interiéru, potřebný zbytek koupil u nedaleké dřevařské společnosti.

Romantická ložnice

Romantická ložnice

FOTO: fotobanka Profimedia

Hygienické zázemí je nutností i na stromě.

Hygienické zázemí je nutností i "na stromě".

FOTO: fotobanka Profimedia

Práce na domě mu trvaly zhruba sedm měsíců, ke stavbě nevyužíval žádná podpůrná lešení, vystačil si pouze s kladkou a lany, uvádí server Daily Mail.

V tomto domě spjatém s přírodou a přírodními materiály ale najdete i čistě moderní záležitosti - nechybí tu veškeré rozvody vody a elektřiny, krb, sprchový kout, moderní kuchyň, majitel si našel místo i na velkou plazmovou televizi a relaxovat může ve vířivce.

V prostoru pod domem se našlo místo i na vířivku.

V prostoru pod domem se našlo místo i na vířivku.

FOTO: fotobanka Profimedia

A že jeho dům opravdu nabízí netradiční bydlení, dokládá i fakt, že mu chodí nabídky od turistů z celého světa, kteří by se chtěli v jeho domě ubytovat. Zájemce o nocleh vyjde jedna noc na 150 až 200 liber (4700 - 6300 korun).