Bungalov podle projektu společnosti Euroline má pořadové číslo 883 a s dispozicí 4+1 patří mezi nejžádanější domy střední velikosti, vhodné pro tří- až čtyřčlennou rodinu.

Decentní šambrány lemující okna a dveře dávají stavbě tradiční výraz.

Decentní šambrány lemující okna a dveře dávají stavbě tradiční výraz.

FOTO: Robert Virt

Variabilita a dostatečné zázemí

Díky jednoduchému tvaru s nízkou valbovou střechou dobře zapadne jak do vesnického, tak i do městského prostředí, do starší zástavby i nového satelitu. Jeho varianta, kterou zde představujeme, zohlednila jak osvědčený půdorys, tak i nejčastěji žádané klientské změny.

Z obývacího pokoje vede francouzské okno na zahradu.

Z obývacího pokoje vede francouzské okno na zahradu.

FOTO: Robert Virt

FOTO: Robert Virt

Úsporný kompaktní půdorys (v základní verzi má půdorys rozměry 10x11,7 m) spolu s dobrým zateplením obvodového pláště a racionálně dimenzovanými okny přináší energetické i finanční úspory, a to při dostatečné užitné ploše pro čtyřčlennou rodinu i potřebném zázemí.

Velkoformátová leštěná keramická dlažba přechází z obývacího pokoje do kuchyně, pod ní je instalováno podlahové vytápění.

Velkoformátová leštěná keramická dlažba přechází z obývacího pokoje do kuchyně, pod ní je instalováno podlahové vytápění.

FOTO: Robert Virt

Proměny po letech možné

Dům se hodí i na malé parcely a dispozice ve tvaru L odpovídá pozemkům s různou orientací ke světovým stranám. „Líbilo se nám, že projekt umožňuje symetrické otočení, což jsme v našem případě využili. Přistavěli jsme garáž, a až děti vyrostou, provedeme ještě další úpravy,“ vysvětlují majitelé domu.

Vchodové i vnitřní dveře s bukovou dýhou souzní se základním laděním do světlých teplých přírodních barev.

Vchodové i vnitřní dveře s bukovou dýhou souzní se základním laděním do světlých teplých přírodních barev.

FOTO: Robert Virt

Dispozice do L je koncipována jednoduše a přehledně tak, aby komunikace byly co nejkratší a zabíraly co nejméně místa.

1) předsíň, 2) WC, 3) chodba, 4) kuchyň, 5) spíž, 6) obývací pokoj, 7) pokoj, 8) pokoj, 9) koupelna + WC, 10) ložnice

1) předsíň, 2) WC, 3) chodba, 4) kuchyň, 5) spíž, 6) obývací pokoj, 7) pokoj, 8) pokoj, 9) koupelna + WC, 10) ložnice

FOTO: Robert Virt

Za vstupní předsíní následuje krátká ústřední chodba, která dům rozděluje na společnou obývací část a pracovnu, na jejím konci se nachází klidová ložnicová část. Kuchyň se přes barový pult spojuje s obývacím pokojem, který má výhled francouzským oknem na terasu.

Koupelna je obložena moderními keramickými obklady a dlažbou zn. Rako v přírodních odstínech, které dobře ladí s bílou sanitou.

Koupelna je obložena moderními keramickými obklady a dlažbou v přírodních odstínech, které dobře ladí s bílou sanitou.

FOTO: Robert Virt

Kromě malého WC ve vstupní části je dům vybaven velkou rodinnou koupelnou s rohovou vanou, WC a dvěma umyvadly, pracovnu lze využít i jako pokoj pro hosty. V rohu za přistavěnou garáží se nabízí prostor pro další terasu, případně pro přístřešek na dřevo apod.

Článek připravila redakce časopisu Můj Dům.

 Jitka Pálková