Jedním z nejnevšednějších návrhů v tomto duchu je váza od studia Qubus s příznačným názvem Factory (Továrna). Vázu navrhl designér Milan Pekař. Květina se umísťuje do vysokého komínu továrny. Tento porcelánový kousek v interiéru nejlépe vynikne jako solitér.

Porcelánová továrna slouží jako váza na několik stonků květin.

Porcelánová továrna slouží jako váza na několik stonků květin.

FOTO: Qubus

Průmyslové stavby inspirovaly i studio Gentle Giants. Kolekce porcelánových váz odráží průmyslovou estetiku.

Italská váza vznikla z porcelánu a kovu.

Italská váza vznikla z porcelánu a kovu.

FOTO: Gentle Giants

Tyto vázy mají upozornit na kulturní stránku průmyslové architektury a zdůrazňují tak potřebu zachování těchto staveb.

Designéři se inspirovali hlavně drobnými průmyslovými stavbami.

Designéři se inspirovali hlavně drobnými průmyslovými stavbami.

FOTO: Gentle Giants

Vázy jsou poctou práci dvou mezinárodně uznávaných umělců: Bernda a Hilly Becherových. Ti nedávno vystavovali své fotografie na pražské výstavě "Doly. Hutě". Na svých dílech dokumentovali opuštěné průmyslové krajiny. Inspirací jim byl svět dolů, hutí, vysokých pecí, plynojemů, vodojemů, sil i vápenek.

Snímek z industriálního prostředí od Bernda a Hilly Becherových. Na snímku jsou Gutehoffnungshütte v německém Oberhausenu.

Snímek z industriálního prostředí od Bernda a Hilly Becherových. Na snímku jsou Gutehoffnungshütte v německém Oberhausenu.

FOTO: archiv Galerie Rudolfinum

Reprodukce fotografií s industriálním duchem se tak může stát dalším doplňkem do interiéru, který bude korespondovat s vázami.

Tyto kousky nejlépe zapadnou do interiéru s nádechem starých časů. Uměřenost a střídmost v kombinaci s tlumenými barvami s akcenty šedi je vlastní například tzv. Urban stylu. [celá zpráva]