Praktické jsou rozmanité příčky, ať už napevno fixované k podlaze, nebo lehce přemístitelné. Dobrým tipem jsou i dekorace, které prostor nejen opticky oddělí, ale i nápaditě ozdobí. Na výběr máme hned několik možností: japonské stěny, mobilní paravány, dekorativní závěsy nebo členění prostoru nábytkem na kolečkách.

Japonské stěny jsou in

Panely s látkou jsou vhodné nejen na zastínění oken, ale i jako předěly v místnosti. Zavěšeny jsou na ploché hliníkové liště, kde je podle provedení 2–5 drážek (na ně se zavěsí nosič panelů). Pohyb jednotlivých dílů zajišťují speciální kolečka. Samotné textilní pásy jsou přichyceny suchými zipy.

Japonské posuvné panelové stěny nabízejí originální alternativu roletám a žaluziím. Vhodné jsou tam, kde je málo místa mezi křídly oken a stropem místnosti.

Japonské posuvné panelové stěny nabízejí originální alternativu roletám a žaluziím. Vhodné jsou tam, kde je málo místa mezi křídly oken a stropem místnosti.

FOTO: MARON

V nabídce jsou kousky jednobarevné, ale i moderní tkaniny s přírodním motivem (listy, větvičky, rákos, bambus, traviny). Panely se ovládají tyčkou, provázkem se závažím či jednoduchým tahem za látku. Údržba je snadná, obvykle mají antistatickou úpravu a lze je čistit vysavačem či suchým hadrem.

Pěkné a účelné: to jsou pevné dekorativní panely, které slouží k oddělení prostoru. Vytvořit pracovní koutek nebo schovat postel v garsonce lze snadno.

Pěkné a účelné: to jsou pevné dekorativní panely, které slouží k oddělení prostoru. Vytvořit pracovní koutek nebo schovat postel v garsonce lze snadno.

FOTO: PARAVÁNY DIVERZO

Zástěny předělují a zdobí

Pro kreativce jsou báječné textilní zástěny, které je možno si vybrat a poskládat podle vlastního návrhu. Zástěny dekorativně předělují nejčastěji obývací pokoj a jejich hlavní rolí je zdobit. Prodávají se v mnoha barevných provedeních ve tvaru květin, vloček, lístků. Dekorativní zástěny se do sebe navzájem proplétají, nepotřebujeme k tomu žádné nářadí.

Lehké, elegantní a decentní. To jsou volně visící zástěny, které se prodávají ve tvaru lístků, vloček, květinek nebo abstraktních vzorech. Jednotlivé komponenty lze snadno spojit, nepotřebujeme k tomu žádné nářadí.

Lehké, elegantní a decentní. To jsou volně visící zástěny, které se prodávají ve tvaru lístků, vloček, květinek nebo v abstraktních vzorech. Jednotlivé komponenty lze snadno spojit, nepotřebujeme k tomu žádné nářadí.

FOTO: DESIGNOR

Nábytek na kolečkách

Vyčlenit část v prostoru se dá i pomocí nábytku. Bezvadné jsou rozmanité stěny a police na kolečkách, které stojí uprostřed místnosti. Mimo jiné slouží i k uložení knížek, příručních slovníků, časopisů a notebooku. Velikost nábytku je různá: může jít i o drobné kousky nebo naopak velké stěny, které by jinak mohly stát u zdi.

Stěnu uprostřed místnosti lze vytvořit i sestavením rozmanitého nábytku a polic. Slouží i k ukládání věcí a prostor logicky přepaží.

Stěnu uprostřed místnosti lze vytvořit i sestavením rozmanitého nábytku a polic. Slouží i k ukládání věcí a prostor logicky přepaží.

FOTO: DECOLAND

Paravány rychle přemístíme

Paravány mají velkou výhodu v tom, že jsou mobilní. Oddělíme jimi podle potřeby pracovní kout, místo na hraní pro děti i postel. Na trhu je mnoho druhů paravánů: látkové, z plastových panelů, dřevěných destiček, oblíbené jsou potištěné papíry s obrázky hudebních a hereckých osobností, žádaná je i kůže nebo levnější koženka. Paravány vždy nabízejí zajímavý motiv a grafické zpracování a při správné volbě dokážou podtrhnout styl dané místnosti.

Paravány slouží i jako dekorace do interiéru. Vybrat si můžeme dřevěné nebo PVC destičky a podle vlastních nápadů je složit. 1 m2 za 455 Kč.

Paravány slouží i jako dekorace do interiéru. Vybrat si můžeme dřevěné nebo PVC destičky a podle vlastních nápadů je složit. 1 m2 za 455 Kč.

FOTO: PARAVÁNY DIVERZO

Skleněné stěny pouštějí světlo

Prostor opticky rozdělí rovněž rozmanité skleněné stěny a pojízdné skleněné dveře. Jejich přednosti jsou jasné: propouštějí světlo a místnost nijak opticky nezmenšují. Praktické jsou zejména k předělení kuchyně a obývacího prostoru.

Celoskleněná příčka plní úlohu zábradlí i elegantní zástěny. Sklo utlumí zvuky spojené s pohybem po schodišti a pustí denní světlo do chodby.

Celoskleněná příčka plní úlohu zábradlí i elegantní zástěny. Sklo utlumí zvuky spojené s pohybem po schodišti a pustí denní světlo do chodby.

FOTO: VV SKLO

Pojízdné dveře lze v případě potřeby úplně zavřít (utlumit hluk z televize). Plné pevné stěny jsou zase výrazným designovým prvkem. Jejich vzhled může být naprosto originální, protože motiv lze na stěnu aplikovat z námi dodané kvalitní fotky nebo grafiky.