Patrové postele dominují řadě interiérů dětských pokojů. Důvod jejich trvalé obliby je jasný – dokáží ušetřit cenné čtvereční metry, takže do pokojíčku v malém bytě se pak snáze umístí ostatní nábytek.

Z nouze ale můžete udělat přednost - pokud spojíte palandu se stanem, který dodá celému pokoji nápaditost a dětem poskytne i prostor pro hraní.

U paland si dejte pozor při výběru hlavně na stabilitu a kvalitu použitých materiálů a volte, pokud možno, odolnější druhy dřev.

Vsaďte na doplňky - lezecké stěny a klouzačky

K řadě moderních paland je možné dokoupit spoustu doplňků - lezecké stěny, či houpačky, zábrany proti přepadnutí dítěte nebo i závěsy. Dále je možné vybavit postel čalouněním v podobě stanů a závěsů. Efektní je také dovybavení klouzačkou. Díky tomu si děti užijí tohoto víceméně exteriérového prvku i v interiéru.

Pokud chcete prostor dětského pokojíku zařídit v jednoduchém minimalistickém stylu, volte jednobarevné nábytkové kusy s prostými geometrickými prvky. Trendy je provedení v bílé nebo medové barvě dřeva - případně kombinace obou barev.

U některých patrových postelí je možné upravit i jejich výšku podle věku dítěte. Menší děti tak ocení nižší palandu.

Hravý a účelný design patrových postelí je podmíněn důrazem na bezpečí dětí a dlouhou životnost - neměly by chybět oblé rohy, zábrany proti přepadnutí, neviditelné spoje, panty s celoživotní zárukou na funkčnost.

Starostliví rodiče ocení také použití ekologických materiálů s certifikovanou zdravotní nezávadností.

Dolní část postele může být určena ke spaní nebo být využita jako kout vymezený k hrám či učení. Variabilní patrová postel nabízí úložné prostory

Ještě více možností využití nabízí variabilní patrová postel, kterou je možné flexibilně rozšířit o funkční úložný prostor, který tvoří zároveň schodiště i ideální místo pro skladování hraček, oblečení a jiných drobností.

Při výběru se vyplatí vybrat postele s voděodolným povrchem, který při znečištění stačí jen otřít vlhkým hadříkem.