V koupelně je možné poslouchat hudbu a dálkově ji řídit ovladačem, odejít z koupelny před koupáním, protože vanová baterie nastaví právě pro nás správnou teplotu vody, sama napustí požadované množství vody a ta nikdy nepřeteče. Množství vody pro bezdotykové splachování lze nastavit i na WC, v dokonalé čistotě nás zase udrží elektronický bidet s funkcí nastavitelných trysek a teplým osušením.

Oblíbená hudba při koupání

Kdo koupelnu považuje za relaxační místo a vychutnává si chvilky v horké vodě, rád si přitom poslechne i kvalitní hudbu. To ale znamená přenést přehrávač do koupelny, ladit stanice, vyměňovat cédéčka nebo v horším případě lovit utopená sluchátka ze dna vany.

Dobrým tipem pro milovníky hudby je proto elektronický systém s názvem Living 1 Memory, který zpříjemní poslech z rádia, CD nebo MP3 přehrávače nebo iPodu. Vše, včetně rádia, s možností uložení až tří stanic do paměti, lze ovládat bez obav i mokrou rukou třeba přímo z vany. K dispozici je nám totiž voděodolný dálkový ovladač na tužkové baterie, který nevyžaduje rozvedení kabelů. Ovladač lze umístit kamkoli na dosah ruky: nad vanu, do sprchového koutu.

Systém Living 1 Memory obsahuje řídicí jednotku s napájecím zdrojem, rádio s reproduktorem a dálkový ovladač. Prvek se snadno zabuduje do sádrokartonového podhledu v koupelně, spolehlivě odolává prostředí se zvýšenou vlhkostí.

Systém Living 1 Memory obsahuje řídicí jednotku s napájecím zdrojem, rádio s reproduktorem a dálkový ovladač. Prvek se snadno zabuduje do sádrokartonového podhledu v koupelně, spolehlivě odolává prostředí se zvýšenou vlhkostí.

FOTO: archiv firmy RAVAK

Elektronický systém Living 1 Memory se prodává jako komplet a obsahuje: řídicí jednotku s napájecím zdrojem, rádio s reproduktorem a dálkový ovladač. Všechny prvky systému mají elegantní design a jsou vyrobeny z materiálů, které spolehlivě odolávají zvýšené vlhkosti.

Systém je možné instalovat do nové i stávající koupelny bez nutnosti většího stavebního zásahu. Systém Living se jednoduše zabuduje do sádrokartonového podhledu, na trhu je i typ Compact 1 Memory, který je vhodný pro koupelny bez podhledu a stačí ho jen přišroubovat na strop. Kromě rádia oba systémy umožní poslouchat hudbu z jakéhokoli přehrávače, stačí jen dokoupit k systému běžně dostupný frekvenční vysílač (transmitter) a naladit systém na stejnou frekvenci.

Vanové vychytávky

Co říkáte vanové baterii, která po stisknutí tlačítka napustí množství vody v požadované teplotě, takže ji nemusíme neustále kontrolovat mácháním ruky ve vodě? Je to šikovná pomůcka hlavně v rodinách s dětmi, které potřebují jinou teplotu vody než dospělí. Baterie Multiplex trio E si zapamatuje předem navolené informace až pro tři různé uživatele a tyto údaje předává směšovacímu ventilu. Sama nikdy nepřeteče, protože jakmile je vana plná, automaticky zastaví přívod vody.

Technická novinka – souprava Multiplex trio E upravuje a sleduje předem navolenou teplotu vody na koupání a její množství až pro tři uživatele s rozdílným přáním.

Technická novinka – souprava Multiplex trio E upravuje a sleduje předem navolenou teplotu vody na koupání a její množství až pro tři uživatele s rozdílným přáním.

FOTO: archiv firmy VIEGA

Neprávem opomíjené panely WC

Technicky zajímavá jsou ovládací tlačítka Vising, která kombinují elektronické rozlišení známé z veřejných toalet s možností volby množství splachovací vody. Jednoduchý pohyb rukou stačí k tomu, aby voda začala téct.

Dva kruhy naznačené na skleněné desce ukazují intuitivní symboly způsobu fungování: velkým tlačítkem se splachuje plnou nádrží, menším tlačítkem jen třemi litry. Volbou množství splachovací vody může čtyřčlenná domácnost v průběhu jednoho roku ušetřit přes 40 000 l vody.

Elektronické rozlišení splachování toalety a pisoáru či teplota a množství vody na stisknutí tlačítka u elektronicky řízených koupelnových baterií jsou samozřejmostí.

Elektronické rozlišení splachování toalety a pisoáru či teplota a množství vody na stisknutí tlačítka u elektronicky řízených koupelnových baterií jsou samozřejmostí.

FOTO: archiv firmy VIEGA

Pohodlí i pocit čistoty

Elektronický bidet šetří náklady, ale i prostor v koupelně. Lze jej totiž přimontovat na stávající standardní WC mísu výměnou za obyčejné prkénko, a to bez jakýchkoli náročných úprav. Potřebujeme pouze přívod studené vody a zásuvku na 230 V. Bidet se hodí do panelových bytů, rodinných domů.

Elektronický bidet má mycí nastavitelné trysky a funkci sušení teplým vzduchem. Vyhřívané sedátko s masážními programy.

Elektronický bidet má mycí nastavitelné trysky a funkci sušení teplým vzduchem. Vyhřívané sedátko s masážními programy.

FOTO: archiv firmy BAUHAUS

Praktický elektronický bidet nabízí hned několik funkcí: kromě mycích nastavitelných trysek může sušit teplým vzduchem, a to hned v několika intenzitách. Sedátko je pro větší komfort vyhřívané a vybavené masážními programy. Bidet má dětský bezpečnostní systém, hmotnost 4,8 kg a je za 11 990 Kč.