Trend moderního bydlení preferuje mít vestavěný nábytek, který nikde nepřekáží, splývá se stěnou, je jednoduchý, minimalistický, nejlépe v bílé barvě. Obývací stěny, vestavěné šatní skříně v ložnici i na chodbě, kuchyňská linka i sestavy v dětském pokoji lze takto pojmout.

Komoda Elea má tři zásuvky a patří k novinkám na trhu. Je součástí ložnice shodného názvu. Provedení ořech/černý jasan, š. 1495 mm, v. 808 mm, hl. 410 mm. Cena 8868 Kč.

Komoda Elea má tři zásuvky a patří k novinkám na trhu. Je součástí ložnice shodného názvu. Provedení ořech/černý jasan, š. 1495 mm, v. 808 mm, hl. 410 mm. Cena 8868 Kč.

FOTO: JITONA

Přesto existuje nábytek, který si zaslouží být solitérem, může stát samostatně v prostoru a tak trochu „vybočovat“ z řady. Na mysli máme prostorné komody, které si nemohly vynachválit už naše babičky.

Komoda Edland se dvěma zásuvkami je z mořené a lakované borovice. Výška 83 cm, šířka 116 cm, hloubka 46 cm. Cena 3990 Kč.

Komoda Edland se dvěma zásuvkami je z mořené a lakované borovice. Výška 83 cm, šířka 116 cm, hloubka 46 cm. Cena 3990 Kč.

FOTO: IKEA

Kam s ní

Komoda může volně stát v ložnici (ukládají se do ní ručníky, osobní prádlo), šatně, obývací místnosti (lze vyčlenit místo na DVD, katalogy, časopisy), na chodbě i v dětském pokoji. Může jít o starožitný kousek, repliku i ryze moderní provedení s povrchovou úpravou ve vysokém lesku.

Zásuvková komoda v provedení korpus bílý v matu, čelní dvířka bílý vysoký lesk. Horní deska bílá vysoký lesk. Oddíly po stranách mají dotykové dveře, pravá boční část má zásuvky výsuvné. Cena nábytku 28 760 Kč.

Zásuvková komoda v provedení korpus bílý v matu, čelní dvířka bílý vysoký lesk. Horní deska bílá vysoký lesk. Oddíly po stranách mají dotykové dveře, pravá boční část má zásuvky výsuvné. Cena nábytku 28 760 Kč.

FOTO: DESIGNOR

Oblíbená je čistá bílá, kterou lze výborně kombinovat s ostatními odstíny v interiéru, navíc světlé barvy místnost jak známo opticky rozšiřují.

Závěsná komoda vhodná tam, kde je málo místa. Zásuvky mělké, provedení korpus bílý mat, čelní dvířka bílý vysoký lesk, horní deska sklo, dvířka mají dotykové dveře. Cena 28 364 Kč.

Závěsná komoda vhodná tam, kde je málo místa. Zásuvky mělké, provedení korpus bílý mat, čelní dvířka bílý vysoký lesk, horní deska sklo, dvířka mají dotykové dveře. Cena 28 364 Kč.

FOTO: DESIGNOR

Bílá komoda Brimnes se čtyřmi zásuvkami je vhodná do moderního interiéru. Šířka 78 cm, hloubka 41 cm. Cena 2190 Kč.

Bílá komoda Brimnes se čtyřmi zásuvkami je vhodná do moderního interiéru. Šířka 78 cm, hloubka 41 cm. Cena 2190 Kč.

FOTO: IKEA

Kdo má rád rustikální styl, má na výběr komody z masivního dřeva (dubu, smrku), ale i tolik oblíbené exotické dřeviny tmavších odstínů. Styl komody podtrhuje i kování a způsob otevírání zásuvek. Moderní kousky mají nenápadné drážky nebo plná čela, která se otevírají lehkým dotykem, ostatní nápadité úchytky (mosazné, porcelánové, dřevěné).

Elegantní komoda Sideboard Alento v provedení korpus a dvířka bílá o rozměrech 1520x460x750 mm má čtyři přehledné zásuvky. Cena 36 531 Kč.

Elegantní komoda Sideboard Alento v provedení korpus a dvířka bílá o rozměrech 1520x460x750 mm má čtyři přehledné zásuvky. Cena 36 531 Kč.

FOTO: DESIGNOR

 

Šestizásuvková komoda Bold o rozměrech (š. 569 mm, hl. 449 mm, v. 1077 mm). Výběr v provedení dýha - tmavý dub, kouřový dub a v 5 barvách lakovaného dubu. Cena od 26 432 Kč, možné i jiné rozměry.

Šestizásuvková komoda Bold o rozměrech  - š. 569 mm, hl. 449 mm, v. 1077 mm. Výběr v provedení dýha - tmavý dub, kouřový dub a v 5 barvách lakovaného dubu. Cena od 26 432 Kč, možné i jiné rozměry.

FOTO: NATUZZI - CORRECT INTERIOR

Péče o komodu

Lakované plochy nábytku s vysokým leskem se mohou po velkém nárazu nevratně odloupnout. Výborně se ale udržují v čistotě, potřísnění vodou jim neublíží. Prach a lehké znečištění odstraníme lehce navlhčeným hadříkem z materiálu, který nepouští vlákna (bavlněný, lněný nebo z jelenice).

Christine je dřevěná komoda s jednoduchým designem „vykrojovaných“ úchytek do čela zásuvek. Možnost provedení smrk, buk.

Christine je dřevěná komoda s jednoduchým designem „vykrojovaných“ úchytek do čela zásuvek. Možnost provedení smrk, buk.

FOTO: GAZEL

Čtyřzásuvková komoda Cap o rozměrech (š. 1279 mm, hl. 518 mm, v. 748 mm) se prodává v 19 odstínech laků v matu i lesku, v dýze tmavý dub, ořech a v 5 barvách lakovaného dubu. Cena od 17 760 Kč. Komoda se nabízí i v jiných rozměrech.

Čtyřzásuvková komoda Cap o rozměrech (š. 1279 mm, hl. 518 mm, v. 748 mm) se prodává v 19 odstínech laků v matu i lesku, v dýze tmavý dub, ořech a v 5 barvách lakovaného dubu. Cena od 17 760 Kč. Komoda se nabízí i v jiných rozměrech.

FOTO: NATUZZI - CORRECT INTERIOR

O poznání choulostivější jsou masivní dřevěné komody opatřené voskovým mořidlem, které mají přírodní vzhled, ale skvrnu od vody způsobí kapka již po dvou sekundách. Normální čištění provádíme suchým bavlněným hadříkem, nikdy nepoužíváme koncentrované nebo abrazivní čisticí prostředky (čisticí pasty, kaše, prášky). Jestliže jsou na ploše komody skvrny a rýhy, lze plochu opravit pouze obroušením až na dřevo a novým nánosem voskové politury.

Originální komoda Durini má korpus v dýze odstínu Makassar nebo Tabacco, dvířka komody mohou být potažena látkou, kůží nebo lakovaná. Cena od 78 230 Kč.

Originální komoda Durini má korpus v dýze odstínu Makassar nebo Tabacco, dvířka komody mohou být potažena látkou, kůží nebo lakovaná. Cena od 78 230 Kč.

FOTO: NATUZZI - CORRECT INTERIOR

Maminky ocení přebalovací pult do výšky pasu, protože se nemusí k miminkům sklánět a ohýbat záda. Praktický pult vyrobený jako originál na míru slouží zároveň i jako komoda na ukládání potřebných věcí.

Maminky ocení přebalovací pult do výšky pasu, protože se nemusí k miminkům sklánět a ohýbat záda. Praktický pult vyrobený jako originál na míru slouží zároveň i jako komoda na ukládání potřebných věcí. Až potomek vyroste, komodu se zásuvkami využijeme na ukládání hraček.

FOTO: VIBEL

Nábytek s olejovou politurou má částečně základní ochranu proti nečistotě a vlhkosti. Plochy jsou po krátkou dobu (jedna minuta) odolné vůči vodě, pak je nutný včasný zásah a otření povrchu do sucha. Běžné čištění provádíme jemně zvlhčeným hadříkem, také v tomto případě se vyhneme všem abrazivním čisticím prostředkům.