Léto je dobou zahradních párty, stolování v přírodě a grilování. Na nich ale většinou trávíme podstatnou část večera, a tak mohou potraviny v pokročilých večerních hodinách už vypadat nevábně.

Chlazený poklop uchová potraviny v čerstvém stavu i ve vedru

Zajímavou novinkou, která umožní v horkém letním počasí uchovat i taková jídla jako je suši nebo nugátové bonbony, je poklop, jenž má chladící vložku. Díky ní budou potraviny po dobu stolování v chladu jako v lednici a vedro jim na kvalitě nijak neubere.

Obdélníkový tác s chladicí gelovou vložkou, nerezovým táckem a průsvitným poklopem je určen na chlazení sýrů, ryb, masa, zákusků a zároveň jako ochrana proti hmyzu při venkovním pikniku (cena: cca 1 400 Kč).

Obdélníkový tác s chladicí gelovou vložkou, nerezovým táckem a průsvitným poklopem je určen na chlazení sýrů, ryb, masa, zákusků a zároveň jako ochrana proti hmyzu při venkovním pikniku (cena: cca 1 400 Kč).

FOTO: VacuVin

Poklop na potraviny nejvíce využijete na sladké, které hmyz láká nejvíc. Kulatý poklop na koláč můžete ale využít i na sýry a jiné potraviny.

Stojan na koláč s víkem ARV BRÖLLOP (cena: 349 Kč, Ikea), a poklop na dort (cena: cca 180 Kč, Drinkstuff)

Stojan na koláč s víkem ARV BRÖLLOP (cena: 349 Kč, Ikea), a poklop na dort (cena: cca 180 Kč, Drinkstuff)

FOTO: Ikea, Drinkstuff

Milovníci italských oliv ocení dózu na olivy a poklop se zatahovací síťkou na pečivo. Dózu můžete v zimě využít i na med nebo na marmeládu.

Poklop z dvoudílné sady poklopů se zatahovací síťkou (cena: 590 Kč, Almara shop) a sklenice na olivy z ručně foukaného skla včetně lžičky z oceli s otvory na odkapávání (cena: cca 250 Kč, Tchibo).

Poklop z dvoudílné sady poklopů se zatahovací síťkou (cena: 590 Kč, Almara shop) a sklenice na olivy z ručně foukaného skla včetně lžičky z oceli s otvory na odkapávání (cena: cca 250 Kč, Tchibo).

FOTO: Amara shop, Tchibo

Pokud plánujete nechat jídlo venku po delší dobu, vyplatí se na pečivo zvolit spíše poklop, který nemá průduchy. Volte raději odolný plast, který je vhodný i do myčky, nebo sklo.

Tác s poklopem Feeling s průhledným poklopem a vyjímatelným prkénkem z odolného plastu (cena cca: 960 Kč) a tác s poklopem kulatý, červený určený k servírování koláčů a skládá se ze 3 dílů (cena: cca 1 250 Kč).

Tác s poklopem Feeling s průhledným poklopem a vyjímatelným prkénkem z odolného plastu (cena cca: 960 Kč) a tác s poklopem kulatý, červený určený k servírování koláčů a skládá se ze 3 dílů (cena: cca 1 250 Kč).

FOTO: Guzzini

Některé poklopy slouží i jako servírovací tác. Taková kombinace je vhodná hlavně pro servírování sýrů. Krájecí prkénko by mělo být ze speciálně upraveného dřeva.

Skleněný poklop a servírovací podnos z olejovaného dřeva drží aroma sýru pod kontrolou. Servírovací podnos z olejovaného dřeva (cena: cca 350 Kč).

Skleněný poklop a servírovací podnos z olejovaného dřeva drží aroma sýru pod kontrolou. Servírovací podnos z olejovaného dřeva (cena: cca 350 Kč).

FOTO: Tchibo

Skleněný poklop na sýr umožní sýrům vyzrát a zároveň uchová jejich aroma. Milovníci francouzských sýrů na ně nedají dopustit.