Designérka Lucie Koldová se za svůj návrh domácího fitness (Home fitness) dostala do nejužší nominace na Objev roku Czech Grand Designu. Navrhla třeba skříň, kterou je možné užít i jako žebřiny.

Pro větší soukromí při protahování můžete otevřít dveře skříně.

Pro větší soukromí při protahování můžete otevřít dveře skříně.

FOTO: archiv Lucie Koldové

Dalším návrhem z kolekce je stůl, který můžete užívat jako hrazdu a praktická geometrická skládací žíněnka s kubistickými prvky.

Ze stolu se vmžiku stane hrazda.

Ze stolu se v mžiku stane hrazda.

FOTO: archiv Lucie Koldové

Domácí fitness v jejím podání tak na první pohled nepoznáte, kovové prvky na skříni vypadají jako nevšední madla, která ale nijak neruší moderní dojem z interiéru. Home fitness je určeno pro ty, kdo rádi pracují a relaxují zároveň. Skvěle zapadne i do kanceláře stejně jako do pokoje všech žen, které si chtějí udržovat figuru.

Protahování je díky žebřinám hračka.

Protahování je díky žebřinám hračka.

FOTO: archiv Lucie Koldové

Zajímavou novinkou jsou i cvičební matrace Kymo sports. Okraje mohou mít i v provedení umělé kůže, takže jejich efektní vzhled vydrží dlouho. Tlumí hluk takže se hodí do všech místností kde je nežádoucí, aby vás bylo slyšet.

Žíněnka Kymo Sports s antistatickou úpravou (design: Sonja Schaubová).

Žíněnka Kymo Sports s antistatickou úpravou (design: Sonja Schaubová).

FOTO: EXX

Nejvhodnějším fitness strojem do malých prostorů je určitě mini Twist stepper, který přidává ke klasickému stepování pohyb do stran a je perfektní pro zpevnění boků a stehen. Pro shazování přebytečných kil oceníte i novinku v podobě skládacího běžeckého pásu.

Domácí stepper Swing & Twist je kompaktní a šetří místo. Počítač měří čas, počet opakování za minutu, orientační hodnoty spotřeby kalorií. Rozměry stepperu jsou cca 48 x 50 x 30 cm. Skladný běžecký pás ADISSA umožňuje běžet až 16 km/hodinu.

Domácí stepper Swing & Twist je kompaktní a šetří místo. Počítač měří čas, počet opakování za minutu, orientační hodnoty spotřeby kalorií. Rozměry stepperu jsou cca 48 x 50 x 30 cm. Skladný běžecký pás ADISSA umožňuje běžet až 16 km/hodinu.

FOTO: Neckermann

Velkou výhodou mini stepperu a skládacího běžícího pásu je, že je lehce zastrčíte pod pohovku nebo pod stůl a nikdo nepozná, že máte v obývacím pokoji důmyslně zařízenou tělocvičnu.