Zajímavým kouskem, který podtrhne zimní zábavu, je atypické tvořítko na led Titanic, které se stalo designovým hitem. Nejnovější kousky už netvoří jen klasické kostky, ale i karetní vzory, lodě nebo rampouchy.

Tvořítko na led Titanic pořídíte cca za 300 Kč. Nechybí ani ledové kry.

Tvořítko na led Titanic pořídíte cca za 300 Kč. Nechybí ani ledové kry.

FOTO: Fred

Milovníci hudby ocení ledová míchátka ve tvaru kytar, které skvěle doladí podávaný drink. Fungují na podobném principu jako podomácku vytvořené zmrzlinové nanuky.

Ledové kytary pobaví na koncertě i na domácím jazzovém večeru.

Ledové kytary pobaví na koncertě i na domácím jazzovém večeru.

FOTO: http://vychytanehracky.cz

Vtipným nápadem jsou i ledové kousky ve tvaru světadílů. Pokud chcete s přáteli zavést řeč na téma ekologie, pak jsou perfektním doplňkem do drinku podávaného při diskuzi.

Tvořítko na led ve tvaru světadílů je vtipným upozorněním na problém globálního oteplování. Rampouchy poslouží i jako stylová míchátka drinku.

Tvořítko na led ve tvaru světadílů je vtipným upozorněním na problém globálního oteplování. Rampouchy poslouží i jako stylová míchátka drinku.

FOTO: Drinkstuff

Barevné ledové kostky podtrhnou nevšednost drinku

Zajímavým tipem, jak oživit servírování drinků je přidat do tekutiny, kterou budete nalévat do formiček, potravinářské barvivo v kontrastní barvě k vašemu pití. jednoduší metodou je přilít do ledu trochu ovocné šťávy nebo zamrazit v něm lesní ovoce.

Milovníci designu a klasických tvarů ocení ledové kostky ve tvaru slavné vázy Aalto. Když je hodíte do drinků, poznáte, kdo z vašich přátel je fandou moderního designu a má o něm přehled.

Váza Aalto je jednou z ikon světového designu. Její ladný tvar můžete obdivovat i v ledové podobě.

Váza Aalto je jednou z ikon světového designu. Její ladný tvar můžete obdivovat i v ledové podobě.

FOTO: Iitalia

Ledové kousky ve tvaru této vázy se budou hodit do exotických drinků podávaných v jednoduchých sklenicích.

Silikonová tvořítka jsou praktičtější

Pokud sázíte hlavně na praktičnost a neradi z tvořítek led pracně dobýváte, vsaďte na silikonová tvořítka. Led z nich lehce vyloupnete a nemusíte je dávat pod proud tekoucí vody.

Vlevo nahoře - tvořítko Feel X, které má cenu Design centra ČR ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu ČR v soutěži Vynikající výrobek roku 2006 (cena cca 158 Kč). Ostatní: Ikea Plastis (25 Kč).

Vlevo nahoře - tvořítko Feel X, které má cenu Design centra ČR ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu ČR v soutěži Vynikající výrobek roku 2006 (cena cca 158 Kč). Ostatní: Ikea Plastis (25 Kč).

FOTO: Ikea, www.e-tescoma.cz

Zábavné jsou i ledové panákové skleničky. Pokud do nich budete servírovat alkohol na nočním sáňkování, určitě si užijete spoustu zábavy.

Panák z ledu se hodí pro podávání vaječného koňaku.

Panák z ledu se hodí pro podávání vaječného koňaku.

FOTO: Fred

Ti, kteří rádi zavzpomínají na jednu z prvních digitálních her - Tetris si jistě vyhrají s tvořítky ve tvaru kostiček, které má hráč za úkol skládat na sebe.

Tvořítko na drinky ve stylu oblíbené hry Tetrice.

Tvořítko na drinky ve stylu oblíbené hry Tetris.

FOTO: Drinkstuff

Děti zase ocení třeba ledové kostky ve tvaru písmen v limonádě. Zábavné tvary ledu zpestří každý dětský večírek a vizuálně oživí podávané pití.