Velkolepou strhující podívanou si můžete vytvořit i v obývacím pokoji, stačí jen sáhnout po těch správných doplňcích, barvách a materiálech.

Ten, komu se líbí spíš podzimní krajina, může vsadit na hnědé koberce, které imitují spadané listí. Dobře bude vypadat i lustr se stejným motivem. Tady sázejte na teplé barvy jako na žlutou, okrovou, hnědou a oranžovou a na hebké střapaté materiály.

Závěs Leafs perfektně imituje kapky deště, lustr Coconut a koberec Cuero Chocolat zase spadané listí. Váza Network Drop vytvoří dynamický dojem vln.

Závěs Leafs perfektně imituje kapky deště, lustr Coconut a koberec Cuero Chocolat zase spadané listí. Váza Network Drop vytvoří dynamický dojem vln.

FOTO: koláž Novinky.cz, Kare

Prostorný interiér zaručeně oživí balvanovitá křesla, která se stala designovým hitem letošního roku. Na první pohled vypadají jako skutečné kameny, při bližším pohledu je ale vidět, že mají na omak příjemnou strukturu a slouží podobně jako sedací vaky.

Sedačky Smarin jsou vizuálně velmi zajímavé.

Sedačky Smarin jsou vizuálně velmi zajímavé.

FOTO: Smarin

Pokud vám učarovala zimní krajina, držte se studených barev. V takovém interiéru budou dobře vypadat kov a sklo, dodají mu na lesku a doladí zimní náladu.

Lustr od Ferruccia Cavianiho (Kartell) připomíná sněhovou kouli, židle Small Armchair od Philippa Starcka přináší pohled na čistou oblohu s jemnými mraky. Atmosféru doladí samolepicí dekorace SLÄTTHULT (Ikea).

Lustr od Ferruccia Cavianiho (Kartell) připomíná sněhovou kouli, židle Small Armchair od Philippa Starcka přináší pohled na čistou oblohu s jemnými mraky. Atmosféru doladí samolepicí dekorace SLÄTTHULT (Ikea).

FOTO: koláž Novinky.cz, Kartell, Ikea

Velmi se sem hodí i doplňky z průhledného plastu s jemným vzorováním. V tomto stylu zabodujete i se všemi velikostmi jednoduchých zrcadel. Stačí se držet kombinace bleděmodré a bílé a máte vyhráno.

Království ledu: stůl s motivy lístků ginga (design Patricia Urquila), kostka na sezení (design Patrick Jouin) a noční stolek (Philippe Starck a Eugeni Quit).

Království ledu: stůl s motivy lístků ginga (design Patricia Urquila), kostka na sezení (design Patrick Jouin) a noční stolek (Philippe Starck a Eugeni Quit).

FOTO: koláž Novinky.cz, Kartell

Milovníci letních prosluněných dní si zase oblíbí dekorace s motivy květin. Ideálním doplňkem, který dodá celému pokoji na zajímavosti jsou samolepy, které promění vzhled interiéru jednoduše a během chvilky. Jak na ně se dočtete zde.

Vlevo: koberec Vancouver (Jysk), vpravo: samolepicí dekorace SLÄTTHULT (Ikea).

Vlevo: koberec Vancouver (Jysk), vpravo: samolepicí dekorace SLÄTTHULT (Ikea).

FOTO: Ikea, Jysk

K létu patří i koupání a odlesky světla na vodní hladině. Ty skvěle imitují různé skleněné tácy, které dodají stolování na působivosti.

Autorem designu působivých servírovacích táců je Mario Bellini.

Autorem designu působivých servírovacích táců je Mario Bellini.

FOTO: Kartell

Půvaby přírody uklidní psychiku a odpočinek v takovém interiéru bude perfektní relaxací pro šedivé dny mezi končící zimou a blížícím se jarem. Zkuste popustit uzdu kreativitě a vytvořit si doma přírodní království, hosté to jistě ocení jako příjemnou změnu.