Nakonec našli byt ve zrekonstruované budově bývalého holešovického pivovaru, který je oslovil ve všech směrech. „Dostalo nás hlavně atrium uvnitř budovy plné světla a zároveň originální vstup s japonskou předzahrádkou,“ pochvaluje si Václav jedinečné řešení bytu a vysvětluje, že ho architekti zvolili kvůli hluboké dispozici stavby, která neumožňovala přístup světla do loftového bytu z obou stran budovy.

I když je kuchyňský kout (9,4 m2) docela malý, přesto vyhovuje pohodlnému vaření. Dobře se sem vešlo i stolování z druhé strany ostrůvku - pracovního pultu.

I když je kuchyňský kout (9,4 m2) docela malý, přesto vyhovuje pohodlnému vaření. Dobře se sem vešlo i stolování z druhé strany ostrůvku - pracovního pultu.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

„Mohli jsme si vybrat i byt se střešní terasou o výměře 130 m2 ve třetím podlaží přístupnou z atria točitým schodištěm. Ale zatím nemáme děti, přes den jsme pracovně vytíženi a večery raději trávíme ve společnosti, takže nám naše malá japonská zahrádka stačí,“ obhajují své rozhodnutí Jandovi, pro něž je bonusem navíc nádvoří s nově vybudovanou fontánou a pár obchodů včetně supermarketu v areálu.

Otevřená dispozice

Loftový byt s otevřenou dispozicí se nachází v místě původních ležáckých sklepů pivovaru. Ze dvou stran ho uzavírá prosklená stěna v hliníkovém rámu a od středové spojovací chodby ho odděluje privátní atrium. Mladému páru vyhovuje poloha, velikost i dispozice bytu.

Do loftového bytu Jandových se vstupuje přes atrium s malou japonskou předzahrádkou plnou světla. (vlevo) Antracitový odstín ocelového točitého schodiště je barveně sladěný se všemi kovovými prvky loftového bytu (vpravo).

Do loftového bytu Jandových se vstupuje přes atrium s malou japonskou předzahrádkou plnou světla. (vlevo) Antracitový odstín ocelového točitého schodiště je barveně sladěný se všemi kovovými prvky loftového bytu (vpravo).

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Loft je řešen jako 2+kk s galerií. Obývací pokoj propojený s kuchyňským koutem a jídelnou má vstup na lodžii s výhledem na nádvoří s fontánou. Prostorná ložnice se nachází na galerii. Z oddělené pracovny, která může v budoucnu sloužit jako dětský pokoj nebo jako druhá ložnice, se dá vstoupit na japonskou předzahrádku.

Z velkorysé haly vedou dveře do koupelny, samostatného WC, šatny a komory. Celková plocha bytu včetně lodžie a atria činí 174 m2. Manželům vyhovují i dvě garážová stání v suterénu budovy a sklep.

Majitelé mohou využívat i oddělenou místnost propojenou s japonskou předzahrádkou. Zatím je tu pracovna.

Majitelé mohou využívat i oddělenou místnost propojenou s japonskou předzahrádkou. Zatím je tu pracovna.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Minimalistické vybavení

Jandovi se při zařizování bytu nechali inspirovat nadstandardním, ale minimalistickým pojetím architekta Evžena Duba z ateliéru CMC architects, který je autorem vzorového bytu.

Zajímavý je už výběr podlahových krytin. Sjednocujícím prvkem prostoru v obytné zóně a v hale je dubová kantovka, která tvoří univerzální základ pro nábytek a současně kontrastuje s bílými, 5,5 m vysokými zdmi.

V koupelně, na WC, v šatně i v komoře si vybrali na podlahy teakové dřevo, které odolá jak provozu, tak i zvýšené vlhkosti v koupelně. Do pracovny zvolil architekt moderní materiál - antracitové tkané PVC, jedinečné na pohled i na údržbu.

Jako v celém bytě i v koupelně kralují přírodní barvy. Bílé lesklé obklady kontrastují s teakovou podlahou.

Jako v celém bytě i v koupelně kralují přírodní barvy. Bílé lesklé obklady kontrastují s teakovou podlahou.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Pobyt v ložnici zpříjemňuje celoplošný vlněný koberec v barvě bílé kávy. Koupelna a WC jsou obložené bílými lesklými obklady s květinovým dekorem, sanita a baterie pocházejí od renomovaných výrobců. A jednu ze stěn v ložnici zvýrazňuje zelenostříbrná tapeta.


Moderní ložnice s prostorově dominantní šatní skříní v lesklém provedení je umístěna v atriu bytu.

Moderní ložnice s prostorově dominantní šatní skříní v lesklém provedení je umístěna v atriu bytu.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Vzdušně a pohodlně

Loftový byt je zařízen moderním nábytkem, který kopíruje současnou tendenci. To znamená, že je vzdušný, pohodlný a také vkusný. Ať už je to kuchyňská linka ve vysokém lesku a barvě slonové kosti s doplňky z nerezové kartáčované oceli nebo elegantní ložnice s praktickou vestavěnou skříní a dostatečnými úložnými prostory.

Na celkovém vyznění obytného prostoru se podílí osvětlení, které mění jeho atmosféru. Světlo je pečlivě koncipováno tak, aby podpořilo zónování jednotlivých částí.

Dalším prvkem interiéru je jednoduchá sedačka, která dotváří a odlehčuje dispozici, proto je zvolena v malém měřítku a módním tónu.

Dalším prvkem interiéru je jednoduchá sedačka, která dotváří a odlehčuje dispozici, proto je zvolena v malém měřítku a módním tónu.

FOTO: Petr Hloušek, Právo