Do dětského pokoje se hodí odolné rostliny, o něž se mohou děti starat, a které se mění a vyvíjejí. Vyplatí se zapojit děti už do výběru rostlin i do péče o ně. Je to pro ně nejen výchovné, ale také zábavné, protože mohou sledovat, jak jim rostliny rostou a kvetou.

Aby jejich zaujetí pro rostliny vydrželo, volíme malé odolné druhy, které upoutají. Děti znají gerbery i růže, ale úplně nejraději mají masožravé rostliny. Masožravky je fascinují, i když jsou pro ně trochu záhadné. Mohou je krmit drobným hmyzem a se svými poznatky se mohou pochlubit kamarádům ve škole.

Korálovka (Nertera) je oblíbená pro své ozdobné plody, kterých je tolik, že téměř zakryjí zelené části rostliny. Se svou jemnou strukturou je korálovka ve vhodném květináčku ideální jako maličký společník. Má ráda světlé stanoviště a zálivku zespodu.

Korálovka (Nertera) je oblíbená pro své ozdobné plody, kterých je tolik, že téměř zakryjí zelené části rostliny. Se svou jemnou strukturou je korálovka ve vhodném květináčku ideální jako maličký společník. Má ráda světlé stanoviště a zálivku zespodu.

 

 

Hrnková růže je moderní rostlina se záplavou květů, která tvoří skvělé kulisy pro dětské hry. Má ráda čerstvý vzduch, vlhkou zem a světlo bez přímých slunečních paprsků. Po odkvětu se zastřihne na výšku 5 cm nad zem, aby za měsíc nebo dva znovu vykvetla.

 

Teenagery by mohla zaujmout láčkovka (Nepenthes ‘Miranda’). Patří mezi masožravky, jimž jako potrava slouží hmyz. Rostlina zavěšená do výšky vyžaduje teplé, stinné a dostatečně vlhké prostředí, také postřik alespoň dvakrát denně.

Teenagery by mohla zaujmout láčkovka (Nepenthes ‘Miranda’). Patří mezi masožravky, jimž jako potrava slouží hmyz. Rostlina zavěšená do výšky vyžaduje teplé, stinné a dostatečně vlhké prostředí, také postřik alespoň dvakrát denně.

 

Vlevo Hvězdník (Hippeastrum ) se rozvine do ohromného květu tvaru hvězdy. Vpravo lasturovité listy mucholapky (Dionaey) s citlivými chloupky na vnitřní straně se sklapnou, je-li uvnitř hmyz, a stráví kořist.

Vlevo Hvězdník (Hippeastrum ) se rozvine do ohromného květu tvaru hvězdy. Hvězdník preferuje teplé a světlé stanoviště a v době kvetení potřebuje vydatnější zálivku. Vpravo lasturovité listy mucholapky (Dionaey) s citlivými chloupky na vnitřní straně se sklapnou, je-li uvnitř hmyz, a stráví kořist.Květináč s mucholapkami potřebuje velkou misku s vodou, jež odpařováním zvlhčí rostlině vzduch. Vyžaduje vlhkou zem a dostatek světla.

 

Gerbera dětem připomíná velkou sedmikrásku. K domácímu pěstování je vhodná varianta s krátkým květním stvolem. Má ráda světlo a vlhkou, nikoli přemokřenou zeminu.

Gerbera dětem připomíná velkou sedmikrásku. K domácímu pěstování je vhodná varianta s krátkým květním stvolem. Má ráda světlo a vlhkou, nikoli přemokřenou zeminu.

 

Péče o bujnou begonii (Begonia elatior) je prima hra. Potřebuje zastřihávat, rosit i zalévat na světlém místě. Kvete i v zimě, nesnáší přemokření.

Péče o bujnou begonii (Begonia elatior) je prima hra. Potřebuje zastřihávat, rosit i zalévat na světlém místě. Kvete i v zimě, nesnáší přemokření.

 

Dracaena sanderiana prý přináší štěstí. Její stonky bez kořenů nerostou v zemi, ale ve vodě, kterou je nutné po dvou týdnech vyměňovat nebo doplňovat každý týden. Jako většina pokojovek má ráda světlo, ale nesnese přímé slunce.

Dracaena sanderiana prý přináší štěstí. Její stonky bez kořenů nerostou v zemi, ale ve vodě, kterou je nutné po dvou týdnech vyměňovat nebo doplňovat každý týden. Jako většina pokojovek má ráda světlo, ale nesnese přímé slunce.

FOTA: Holandská květinová kancelář