Trendy dokazují, že dřevo je letos nejpoužívanějším a nejvyhledávanějším materiálem. Po éře lamina a  plastových dekorací a příborů se tak opět vrací ke slovu přírodní materiály a motivy inspirované rostlinami.

Dřevo vytvoří příjemnou hřejivou atmosféru

Dřevo působí v jídelně hřejivým a teplým dojmem. Vytvoří tak ideální atmosféru domova. Dvojnásob ale platí, že je dobrou investicí především kvalitní tvrdé dřevo. Smrk nebo borovice vás sice vyjdou nejlevněji, ale pamatujte, že jde o měkké dřevo. Vsaďte proto raději na ořech, třešeň nebo jasan.

Pro venkovní stolování volte teak, který dobře odolává nepříznivým podmínkám, vlhkosti a slunečnímu záření.

Na jídelním stole nesmějí chybět zelené květiny

Na jídelním stole by letos nemělo chybět květinové aranžmá s dominantními zelenými akcenty. Základní návod na aranžování si přečtěte zde.

Dalším tipem na trendy aranžmá jídelního stolu je pořídit si jídelní servis s přírodními motivy. Elegantní variantou je kombinace bílé a zelené barvy. Vše by mělo mít ekologický svěží nádech.

V kurzu jsou také jídelní talíře ve tvaru listů, květin nebo mušlí. I s nimi letos rozhodně zabodujete.

Ubrus vybírejte v tlumených odstínech nebo jej vynechejte úplně a nechte vyniknout krásu struktury kvalitního dřeva. Sázkou na jistotu jsou všechny odstíny hnědé nebo zelené barvy.

Tipy na zajímavé prostírání v přírodním stylu z ananasu, korku nebo z bambusu si přečtěte zde.