Oblibu si stále více získávají malí domácí pomocníci v nerezovém provedení. V minulosti ale byly značným problémem otisky prstů na spotřebičích. Dnes už je tento fakt minulostí.

 

Radostí a praktičností pro celou rodinu je i speciální úprava použitého nerezu, která zabraňuje vytváření nehezkých otisků prstů na povrchu spotřebičů.Ondřej Macek, obchodní ředitel

Zlepšení zaznamenává i řada pečících trub, ty dnes mají trojité sklo ve dvířkách, o které se nespálí ani malí členové rodiny.

Zaujme i teleskopický systém elektrických trub, který umožňuje vysunout horký plech zcela mimo troubu. Výborným bezpečnostním prvkem je pak pojistka proti úniku plynu z plynových varných desek.

Superpomocníkem budoucnosti je nástěnná myčka

Odklízet umyté nádobí z myčky je často k zbláznění. Proto vznikl návrh Bifoliate, dvojitá nástěnná myčka, u níž stačí jen dát špinavé nádobí do jedné skříňky a čisté vyskládat do té vedlejší.

Úsporné indukční desky 

Indukční desky si získávají čím dále větší oblibu. Energie potřebná k ohřevu je předávána přímo do dna hrnce, což je velmi rychlé a úsporné. Litr vody se tak ohřeje rychleji než v rychlovarné konvici. Díky tomu si získávají větší oblibu než desky sklokeramické.

Novinkou jsou také pojistky proti úniku plynu u plynových sporáků. I když zhasne plamen, nic se nastane. Indukční desky zase zaznamenaly zlepšení v reakcích. Pokud z nich sejmete nádobu, ohřev se automaticky přeruší, aniž byste desku vypnuli.

Někdy nabízí výrobce i nečekané vychytávky.

Někdy nabízí výrobce i nečekané vychytávky.

FOTO: Mora

Pračka, která maluje na vaše oděvy

Nápad, že si můžete zvolený motiv ihned vyfotit a okamžitě přenést jeho obraz na oblečení, je žhavou novinkou dneška. Tento pomocník nese jméno Colorful Washer a vypadá jako kámen velikosti dlaně, je vyrobený z bambusu a recyklovaného plastu. Pokud by se začal masově vyrábět, jistě by si získal přízeň mnoha milovnic módy.

Vyrábí a vysílá mikročástice, které ulpí na látce a změní tak nejen její vzor, povrch a vůni, ale dokonce ji i čistí.

Čistič na oděvy, která dovede nanášet zvolený motiv na látky. Tento pomocník je navržen z bambusu a recyklovaného plastu.

Čistič na oděvy, který dovede nanášet zvolený motiv na látky. Tento pomocník je navržen z bambusu a recyklovaného plastu.

FOTO: Electrolux

Robotický čistič oken

Kulatý robotický umývač oken skrývá mikrovlákenný kotouč, který se při umývání otáčí.

Spotřebič příštího destiletí funguje na podobném principu jako robotické vysavače. Stačí ho umístit na okno a zbytek práce udělá sám.

Spotřebič příštího desetiletí funguje na podobném principu jako robotické vysavače. Stačí ho umístit na okno a zbytek práce udělá sám.

FOTO: Electrolux

Na okně se udrží díky přilnavým tlapkám. Funguje na solární energii a má zvláštní zařízení, díky kterému může měnit vzhled při mytí a splyne tak s prostředím.

Kuchyňská linka a okno v jednom

Vtěsnat troubu a myčku do malé garsonky je vždy problém. Nejnovější vynález Kitchen Windows je kuchyňskou linkou a oknem v jednom. Kitchen Window vypadá jako běžné průhledné okno, ale může se rozložit na vařič a dřez. Materiál, který se tváří jako obyčejné sklo, slouží jako varná deska.

Okénko a kuchyňská linka v jednom mohou vyřešit problém velmi malých kuchyní.

Okénko a kuchyňská linka v jednom mohou vyřešit problém velmi malých kuchyní.

FOTO: Electrolux

Kitchen Windows nabízí několik variací s použitím nejrůznějších materiálů, aby ladilo v každém interiéru.