Oblibu si stále více získávají malí domácí pomocníci v nerezovém provedení. V minulosti ale byly značným problémem otisky prstů na spotřebičích. Dnes už je tento fakt minulostí.

 

Radostí a praktičností pro celou rodinu je i speciální úprava použitého nerezu, která zabraňuje vytváření nehezkých otisků prstů na povrchu spotřebičů.Ondřej Macek, obchodní ředitel

Zlepšení zaznamenává i řada pečících trub, ty dnes mají trojité sklo ve dvířkách, o které se nespálí ani malí členové rodiny.

Zaujme i teleskopický systém elektrických trub, který umožňuje vysunout horký plech zcela mimo troubu. Výborným bezpečnostním prvkem je pak pojistka proti úniku plynu z plynových varných desek.

Superpomocníkem budoucnosti je nástěnná myčka

Odklízet umyté nádobí z myčky je často k zbláznění. Proto vznikl návrh Bifoliate, dvojitá nástěnná myčka, u níž stačí jen dát špinavé nádobí do jedné skříňky a čisté vyskládat do té vedlejší.

Úsporné indukční desky 

Indukční desky si získávají čím dále větší oblibu. Energie potřebná k ohřevu je předávána přímo do dna hrnce, což je velmi rychlé a úsporné. Litr vody se tak ohřeje rychleji než v rychlovarné konvici. Díky tomu si získávají větší oblibu než desky sklokeramické.

Novinkou jsou také pojistky proti úniku plynu u plynových sporáků. I když zhasne plamen, nic se nastane. Indukční desky zase zaznamenaly zlepšení v reakcích. Pokud z nich sejmete nádobu, ohřev se automaticky přeruší, aniž byste desku vypnuli.

Pračka, která maluje na vaše oděvy

Nápad, že si můžete zvolený motiv ihned vyfotit a okamžitě přenést jeho obraz na oblečení, je žhavou novinkou dneška. Tento pomocník nese jméno Colorful Washer a vypadá jako kámen velikosti dlaně, je vyrobený z bambusu a recyklovaného plastu. Pokud by se začal masově vyrábět, jistě by si získal přízeň mnoha milovnic módy.

Vyrábí a vysílá mikročástice, které ulpí na látce a změní tak nejen její vzor, povrch a vůni, ale dokonce ji i čistí.

Robotický čistič oken

Kulatý robotický umývač oken skrývá mikrovlákenný kotouč, který se při umývání otáčí.

Na okně se udrží díky přilnavým tlapkám. Funguje na solární energii a má zvláštní zařízení, díky kterému může měnit vzhled při mytí a splyne tak s prostředím.

Kuchyňská linka a okno v jednom

Vtěsnat troubu a myčku do malé garsonky je vždy problém. Nejnovější vynález Kitchen Windows je kuchyňskou linkou a oknem v jednom. Kitchen Window vypadá jako běžné průhledné okno, ale může se rozložit na vařič a dřez. Materiál, který se tváří jako obyčejné sklo, slouží jako varná deska.

Kitchen Windows nabízí několik variací s použitím nejrůznějších materiálů, aby ladilo v každém interiéru.