Při zařizování pokoje pro slečny se držte střídmosti, růžovou barvu sice dívky milují, ale má blízko ke kýčovitosti. Vzdávat se jí ale nemusíte, jen se vyhněte jejím křiklavým umělým odstínům a rozhodně neholdujte kombinaci růžové barvy a plastového materiálu.

Vyzkoušejte růžovou barvu v kombinaci s bavlněným materiálem, s manšestrem a nebojte se ani fleecových přikrývek v této romantické barvě. Barvy v dětském pokoji by měly být hlavně pestré a jasné, děti totiž nejdříve vnímají právě je. Hnědá nebo šedivá barva do dětského pokoje rozhodně nepatří. Výjimku tvoří jen dřevěný nábytek a tradiční hračky ze dřeva.

V předškolním věku už pomalu vybavujte pokojíček pracovním stolem a židlí, u mladších slečen by interiéru měl dominovat hlavně velký prostor na hraní. Pokud nechcete nakupovat všechno vybavení přesně na míru, zkuste vsadit na nábytek, který roste spolu s dětmi.

Na podlahu do dětského pokojíčku může přijít koberec, pro snadnější údržbu ale volte ten menších rozměrů, který můžete lehce vyprat v pračce.

Protiskluzová úprava koberce je praktická

Nezapomeňte u koberce zkontrolovat, jestli má protiskluzovou úpravu, pokud ji nemá, pořiďte si dodatečnou protiskluzovou vložku, která zabrání uklouznutí dítěte. Koberce s vysokým vlasem, které jsou letos trendy perte v povlaku na polštář nebo peřinu, vyhnete se tak případnému znečištění ostatního prádla vlasy koberce.

Stěny pokoje klidně vymalujte pestrými duhovými barvami, praktičtější ale bude chránit stěny látkovou rohoží, v dětském pokojíčku jsou to většinou právě ony, které nejvíc trpí znečištěním.

Výmalba pokoje profesionálem je vždy originální

Pokud chcete svému malému pokladu udělat radost a vyzdobit mu pokojíček barvami, můžete zkusit samolepy na stěny s pohádkovým motivem. Zajímavější variantou ale je, nechat si stěny pokoje vymalovat profesionálem. Výhodou je, že si můžete vybrat barevnost, motiv i styl výmalby a pokoj malé princezny tak získá na originalitě.

David Krňanský, který se výmalbou dětských pokojů zabývá profesionálně Novinkám prozradil, že pro výmalbu se používají akrylátové barvy, které jsou vodou ředitelné a rychleschnoucí. Jejich velkou výhodou je, že jde o barvy vodou omyvatelné. Jsou bez zápachu a malba podle Krňanského vydrží bez údržby v původním stavu řadu let.

Zajímalo nás, jak se o malbu starat, pokud děti ušpiní malbu jídlem nebo pastelkami. Stačí prý vzít houbičku a vodu, a všechno jde jednoduše smýt, žádná další péče není třeba.

Cena takové výmalby se odvíjí od náročnosti a barevnosti motivů, většinou se pohybuje v rozmezí  500  až 2000 Kč na m².

Při zařizování pokoje pro dívky popusťte uzdu fantasii a přizvěte na pomoc pastelové barvy. Dejte slovo romantickým dekoracím z krajky a výšivkám se zvířecími a pohádkovými motivy.