Návrháři nábytku na tomto veletrhu ze všech sil soutěží o návštěvníkovu pozornost, a tak jsou k vidění i opravdové bizarnosti - beztvará křesla, lustry připomínající kostky ledu nebo dělící příčky ve tvaru květin.

Tradice veletrhu začala roku 1961, původně na něm byl prezentován jen italský nábytek, záhy se ale stal celosvětově vyhledávaným. Dnes na něm svou tvorbu prezentuje nepřeberné množství designérů.

Koberce s vysokým vlasem budou stále trendy

Pro další sezónu zůstávají v kurzu koberce s vysokým vlasem, které už dnes nesmí chybět v žádném obývacím pokoji zařízeném podle současných trendů.

O těchto hebkých kobercích, o jejich údržbě a o tom, kam se hodí a kam naopak ne, se více dočtete ZDE

Na veletrhu se setkáte i s designovými nábytkovými kousky zvučných jmen. K vidění letos byla například stolička od Karima Rashida, o jehož tvorbě čtěte ZDE. Zaujala i lavička od Franka Gehryho, spoluautora tančícího domu v Praze na Rašínově nábřeží. 

Z barev zatím stále vede mystická fialová

Interiér laděný do mystické fialové barvy se stále drží na špici, oblíbený je pro svou ponurou spirituální atmosféru.

Fascinujícím trendem pro budoucí sezónu je také interiér laděný do různých odstínů šedi, ve kterém se cítíte doslova jako v černobílém filmu.

Přichází éra přírodních materiálů

Doba přírodních materiálů je jasně na vzestupu, oblibu si získává dřevo, vlna, ratan aj. Důraz je kladen na ekologii, jednoduchost a na materiály příjemné na dotek. Hitem jsou extrémně masivní stoly ze surového dřeva a parketové obložení stěn.

Čeští návrháři na veletrhu nesmějí chybět, svou tvorbu prezentují v expoziční sekci s názvem Czech Selection a setkáte se zde se zavedenými studii a tvůrci. Letos se prezentovaly např. firmy Botas, Ajeto, Futurista, Maxim Velčovský a Qubus design nebo třeba česká firma TON, specializovaná na tonetky.

O všech nejnovějších trendech v oblasti osvětlení, sedacího nábytku, příček aj., které tento veletrh přinesl, vás budeme podrobněji informovat v příštích dnech.