Bungalov, neboli přízemní dům, který si můžete postavit na vašem pozemku je jednou z možností. Jeho cena se pohybuje zhruba od dvou miliónů výše a jeho nespornou předností je těsnější spojení s okolní přírodou, a také bezbariérový přístup do všech místností domu. Takové vlastnosti ocení zejména starší osoby nebo osoby na vozíčku.

Hliníkové rámy lze vzhledem k jejich dlouhé životnosti a minimálnímu nároku na údržbu s úspěchem použít ke stavbě zimní zahrady (Vekra). .: Bungalov je jako stvořen pro milovníky přírody (Vekra). foto: Právo/archiv firem Rehau, Vekra, Aktos

Pravdou však zůstává, že u bungalovu se nepočítá se obýváním půdních prostor, neboť je tyto domy zpravidla nemají. Připomínají zahradní domy, altánky a tak pokud uvažujete, že byste svůj dům chtěli někdy v budoucnu zvětšit, tak to bude možné, ale spíše do šířky než do výšky. Počítejte s tím, až budete vybírat pozemek.

Bungalov se hodí pro mladé rodiny s dětmi

Takový "dům Kristýna" se řadí do kategorie menších domů, nicméně se svojí dispozicí 4+1 a užitnou plochou 63 m2 nabízí díky efektivnímu využití vnitřního prostoru dostatek pohodlí i mladé rodině s dětmi.

.: Dům Kristýna.foto: archiv Ekonomické stavby

Při stavbě jsou preferovány zejména přírodní materiály jakými jsou zdivo z cihel, dřevo, pálená střešní krytina a dřevoštěpkové desky. Hlavním stavebním materiálem je zpravidla dřevo. Bungalovy jsou oblíbeny zejména jako předměstská a příměstská zástavba.

.: Místnost volně navazuje na přírodu.foto: Právo/Václav Jirsa

Pokud jste milovníkem přírody a láká vás idea otevřeného prostoru, anebo si libujete v použití přírodnách materiálů, tak může být tím pravým domem pro vás právě bungalov. Jeho stavba není drahá a až jednou zestárnete, tak určitě uvítáte, že nebudete muset chodit do schodů a budete se moct těšit z krásy okolní krajiny.