Hlavní obsah

Zimní stadion v Říčanech čeká na záchranu

Vedení radnice v Říčanech se snaží najít způsob jak zachránit tamní zimní stadion. Ten musel být uzavřen kvůli nevyhovující technologii. Zastupitelé požádají o evropskou dotaci na jeho rekonstrukci pomocí příspěvkové organizace.

Zimní stadion v Říčanech čeká na záchranu

Náklady na jeho rekonstrukci se odhadují včetně DPH na 70 miliónů korun. Podle radního Ladislava Musila chce město na obnovu zařízení požádat o evropskou dotaci.Evropská dotace by podle něj mohla pokrýt až 40 procent celkových nákladů na opravu. Zbytek by muselo město hradit z vlastních zdrojů, pravděpodobně úvěru.

Zastupitelé už schválili založení a zřizovací listinu příspěvkové organizace Zimní stadion Říčany, která o dotaci požádá. Uvedený způsob je jedním ze ze dvou, kterým zastupitelé chtějí zimní stadion zachránit. V minulosti město zvažovalo i jeho pronájem nebo prodej.

Letos na jaře pak zastupitelé zvolili variantu koncesní smlouvy se soukromým investorem, který by na vlastní náklady stadion opravil a pak ho dlouhodobě provozoval. Podle Musila ale zatím v Česku není tento způsob běžný. Městu se ani zatím nepodařilo najít vhodného partnera.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků