Hlavní obsah

Opozice v Mladé Boleslavi kritizuje zdražení nájmů

Dalším středočeským městem, které chce zvýšit regulované nájmy v obecních bytech, je Mladá Boleslav. Vedení radnice schválilo nové ceny za bydlení, mají začít platit od ledna příštího roku. V bytech horší kvality se zvedne cena o polovinu, v kvalitních o třetinu.

Opozice v Mladé Boleslavi kritizuje zdražení nájmů

Ani tak se ovšem rozhodně nesrovná s tržními nájmy, které jsou kvůli přítomnosti automobilky, a tedy i velké nabídky pracovních míst vyšponované poměrně vysoko. 

"Cena nájemného u bytů se sníženou kvalitou se zvýší na 21,13 koruny za metr čtvereční podlahové plochy a u bytů ostatních na 28,99 koruny za metr čtvereční," informoval novináře na tiskové konferenci primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS).

Opozice zdražení kritizuje. "ČSSD odmítá dramatické zvyšování nájemného v městských bytech. Není jediný důvod zdražovat, bytové hospodářství města je ziskové," uvedl předseda klubu zastupitelů ČSSD Robin Povšík.

Zdražení se podle něj dotkne zejména seniorů a sociálně slabších skupin. "V kontextu s daňovou reformou, která od příštího roku přinese zvýšení daní z přidané hodnoty a zavedení poplatků u lékaře, považujeme zvýšení nájmů za neseriózní," dodal Povšík.

Město se hájí tím, že postupuje v souladu se zákonem, podle něhož má možnost jednostranně jedenkrát ročně zvýšit nájemné, a to počínaje lednem 2007 a následně vždy k 1. 1. daného roku až do roku 2010.

Cílem tohoto zákona bylo právě přiblížit ceny za městské byty cenám tržním. Většina středočeských měst tohoto zákona využívá.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků