Hlavní obsah
Rezidence Vyšehrad je ojedinělý rezidenční dům nabízející do posledního detailu vyladěné bydlení. Cena za týdenní pobyt se pohybuje od 120 euro za den. Foto: Michaela Říhová, Právo

Komfortní bydlení s magickou atmosférou na pražském Vyšehradě

Na prestižní adrese pražského Vyšehradu, opředeného mnoha legendami, vyrostl nový projekt rezidenčního bydlení. Budova vyniká architektonickou čistotou, je vzdušná a plná světla. Objekt, který byl dostavěn a otevřen v roce 2008, harmonicky zapadá do okolní vilové zástavby. Navíc kdo by se nenechal okouzlit úžasným výhledem na Prahu.

Rezidence Vyšehrad je ojedinělý rezidenční dům nabízející do posledního detailu vyladěné bydlení. Cena za týdenní pobyt se pohybuje od 120 euro za den. Foto: Michaela Říhová, Právo
Komfortní bydlení s magickou atmosférou na pražském Vyšehradě

Nadstandardní a do posledního detailu vyladěné bydlení nehledá při návštěvě Prahy Anna Montgomeryová již v hotelu. Oblíbila si Rezidenci Vyšehrad v těsné blízkosti vyšehradských hradeb.

„Rezidenční dům mě uspokojuje v několika rovinách. Cítím se tu skutečně jako doma, mám tu soukromí, klid a pohodu, které jsem v hotelech postrádala, což je pro mě při dlouhodobém pobytu v Praze důležité.

Také si mohu vybrat z téměř třiceti apartmánů různých velikostí, široké nabídky služeb a podstatné je také spojení s centrem metropole,“ vysvětluje Anna, která má k Praze velmi vřelý vztah.

Čistá architektura

Rezidence Vyšehrad je architektonicky čistá stavba, která je nejen funkční, ale stylově zapadá i do okolní vilové zástavby. Skládá se ze dvou pavilonů o pěti podlažích propojených vstupní recepcí. Dům je situovaný těsně u vstupu do rozsáhlého komplexu unikátních historických památek zasazených do parků s tichými zákoutími.

.: Moderně vybavená kuchyň v prvním podlaží je oddělená od obývacího koutu s bílým sofa vkusným dřevěným panelem pro zavěšení televizefoto: Právo/Michaela Říhová

Celkový dojem podtrhuje moderní stylové zařízení s důrazem na neokázalou eleganci. V maximální míře využívá klasických kvalitních materiálů výhradně přírodního původu.

"Musím přiznat, že mě budova oslovila také tím, že působí moderně a dynamicky. Je vzdušná a plná světla, aniž by postrádala klasickou starosvětskou atmosféru klidu a pohody, což je pro potřebný pocit tepla domova při delším pobytu důležité,“ svěřuje se Anna.

"Všichni společně rádi pozorujeme z vyšehradských hradeb nebo z terasy bytu stověžatou Prahu, která v nás podněcuje pozitivní naladění pro kulturní a duchovní činnosti,“ prozrazuje podnikatelka.

Interiéry v duchu minimalismu

Nezaměnitelné jsou interiéry, vyznačující se kvalitními přírodními materiály, zejména dubem. V dubovém provedení jsou podlahy, nábytek i schodiště dodávající dvoupodlažnímu bytu vytříbený minimalistický styl a eleganci.

.: Ve druhém podlaží dominuje obývacímu prostoru sedací souprava, která esteticky souzní s dřevěnou podlahou. foto: Právo/Michaela Říhová

Vkusné doplňky, ať už vázy, obrazy či ručně vyrobené originály, jsou sladěné do harmonického celku a vytvářejí jedinečný styl rezidence. Dům nabízí moderně zařízené byty s telefonem, připojením na internet, satelitní televizí, DVD přehrávačem i bezpečnostním trezorem.

Prostor mezonetového bytu je otevřený v obou podlažích. Dole se nachází moderní kuchyň oddělená od obývacího koutu vkusným dřevěným panelem pro zavěšení televize. Dobře vybavenou kuchyň oceňuje Anna z toho důvodu, že si tu může uvařit jakýkoli pokrm v případě, že nechce jíst v restauraci.

.: Ložnice stejně jako koupelna je místem určeným k odpočinku, a proto je zařízena v teplých barvách a masivním přírodním nábytkem.foto: Právo/Michaela Říhová

V této části je ještě malý pokoj, jenž vyhovuje svým vybavením i velikostí dceři. Má tu své soukromí, tedy postel i pracovní kout, naproti koupelnu i vestavěnou skříň.

Ve druhém podlaží dominuje obývacímu prostoru sedací souprava, která vkusně ladí s dřevěnou podlahou. Ovšem zlatým hřebem místnosti je prosklená stěna se vstupem na prostornou terasu vybízející k podvečernímu posezení s rodinou nebo přáteli a krásným výhledem. V tomto podlaží nechybí zařízená ložnice ani druhá koupelna.

Služby šité na míru

Další předností je široká paleta služeb, k nimž patří nepřetržitá recepční a bezpečnostní služba, týdenní úklid, výměna ručníků a ložního prádla. Kromě nákupu surovin na oblíbený pokrm personál zajistí také praní, čištění a žehlení oděvů či vstupenky do divadla nebo na koncert. Samozřejmostí je snídaně a pohoštění na recepci i vnitřní parkování.

.: Prostor mezonetového bytu je otevřený v obou podlažích. foto: Právo/Michaela Říhová

„Je škoda, že si byt v rezidenci nemohu koupit, nýbrž jen pronajmout, byť na delší i krátkou dobu. Ale protože mi vyhovují nadstandardní služby, jsem přesvědčena, že se sem budu nadále vracet. Nelze přehlédnout komfort ani atmosféru domova korunovanou ideálním umístěním v atraktivní části centra. To vše jsou silné stránky rezidenčního bydlení, které mě nakonec dostalo,“ uzavírá své povídání podnikatelka a dodává, že další cestu do Prahy plánuje již na červen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků