Obyvatelé ústecké městské části Neštěmice možná vůbec netuší, že mají už šest let za souseda ruského muzikanta a moderátora. Aruťunov hrál v několika různých skupinách, nejvíce se ale proslavil jako frontman bluesového uskupení Liga Bljuza.

Vilu, kterou si v roce 1906 nechal postavit významný belgický chemik a podnikatel Ernest Solvay, koupil Aruťunov v roce 2006 a celou ji zrekonstruoval.

Dům má 46 pokojů vybavených většinou starožitným nábytkem a nechybějí v něm herna, knihovna, kinosál, místnost s kulečníkem nebo pingpongovým stolem, napsala agentura s odkazem na ruskou realitní kancelář Century 21 Zapad.

Nikolaj Aruťunov

Nikolaj Aruťunov

FOTO: Castle1906.com

Kromě toho k domu patří vinný sklípek, zimní zahrada, bazén, garáž a parkoviště pro deset aut. Obyvatelé mohou v případě nebezpečí dům opustit podzemní únikovou chodbou.

Rezidence, která před rokem 1989 sloužila jako školka, se tyčí na svažitém hektarovém pozemku se vzrostlými stromy. „Umělec se musí se svým majetkem rozloučit kvůli nabitému koncertnímu programu a každotýdennímu rozhlasovému pořadu, který v moskevském rádiu uvádí,“ vysvětlila důvod prodeje realitka.